Všechny chceme vypadat dobře. Často jsme ochotné složit i nějakou tu oběť. Je jen málo žen, které by nechtěly aspoň trochu ubrat na váze nebo zpevnit postavu. A právě proto existují tisíce různých diet a hubnoucích metod. A někteří hubnoucí propůjčí své tělo způsobům poněkud netradičním, někdy až drastickým.

No, co si budeme vyprávět, někteří skutečně zhubnou. Někteří zhubnou dokonce tak, že by mohli ve školách při hodině biologie suplovat za kostlivce Aloise. Pokud si chcete najít vedlejšák jako živoucí model na výstavě Bodies, vzrušují vás bondage, sado-maso, nemocniční prostředí a uniformy doktorů jsou váš nejmilejší fetiš, nebo trpíte jinou skrytou úchylkou, můžete se inspirovat v dnešním článku.

Ochutnejte vatu

vata

Cukrová vata je fajn. A to si představte, že jí zcela propadly i mladé slečny z modelingu. No, pravda, že ony se spokojí s nízkokalorickou náhražkou z drogerie bez sacharidů a barviv, vlastně bez jakýchkoliv výživových hodnot. Asi jim to chutná, protože se cpou vatou, jak jen můžou. A jak se jim krásně rýsují žebra, radost pohledět…

Taková vatová dieta funguje na jednoduchém principu. Když dlouho nejíte, máte hlad a prázdný žaludek. Když máte hlad a prázdný žaludek, máte větší sklon se přejíst k prasknutí. A ukládání rezerv do podkožních zásobáren plní plán na 110 procent. Jenže taková vata, ta se v žaludku roztáhne a zaplní ho. Třebaže máte hlad, rozhodně se nepřejíte. Plný žaludek vám to neumožní. A další plus pro vatu v souboji bavlna, viskóza vs. hladovění, to je věc spíše estetického rázu, neobtěžujete své okolí kručícím žaludkem. Tímto způsobem stravování do sebe ti pokročilejší dostávají méně energie, než jejich tělo při ládování se vatou spotřebuje. Energii pak čerpá z podkožních skladů, svalů, mozku (odsud vtipy o blondýnách).

V tom lepším případě si toho někdo všimne a nafackuje vám tak, že se z vás začnou sypat vatové tyčinky a vy se vzpamatujete. V tom horším zkolabujete, odvezou vás do hotelu za 60 korun na noc s hodně špatnou kuchyní, kde vám budou v následujících několika týdnech pouštět svíčkovou nitrožilně. A v tom úplně nejhorším si dáte svůj poslední zákusek – rakvičku.

Nechejte se retušovat

Chcete na poslední chvíli zhubnout? Diety sice zabírají, ale až za nějaký čas. Jestli chcete zhubnout bezbolestně a rychle, zaplaťte si šikovnému plastickému chirurgovi. Musíte mít v kapse nejmíň dvacet tisíc a příručku „Jak se nebát velké jehly“. Bát se nebudete, oni vás uspí, abyste neviděla, jak vám dlouhá tlustá kanyla rejdí pod kůží. A s trochou štěstí se potom i probudíte.

A co víc? Takřka přes noc můžete zhubnout až čtyři kila a přesně tam, kde to potřebujete. Horší je, že přes pooperační otoky neuvidíte žádný rozdíl, spíš naopak – i tepláky vašeho obtloustlého dědy budou na vaše svůdně promodralé tělo malé. Za pár týdnů, kdy otoky splasknou, modřiny vyblednou a odhodíte speciální kompresivní prádlo, zjistíte, že to hubnutí nebylo až tak bleskové, že už je podzim a vaše krásné zhubnuté tělo, na jehož vytahané kůži se rýsují jakési krátery, můžete vystavovat leda sousedovi odnaproti, který si krátí večery sezením u dalekohledu. Přijdou svátky, obžerství, lenost a sklady podkožní se opět začnou plnit. Nejen na stehnech a bocích, ale tentokrát i na zádech, kde tuk vytvoří záviděníhodný airbag pro spolucestující na zadních sedadlech. Ale vy už jste o něco chytřejší, takže si všechen tenhle tuk necháte příště odsát hned na začátku jara.

Přikurtujte se k posteli

luzko

Téhle metodě hubnutí zařazením mezi předešlé dvě možná trochu křivdíme. Tvrdí se, že na tomhle speciální lůžku se nejen hubne, ale hubne se především zdravě. Nás spíš zaujalo jeho vzezření. Při pohledu na speciální hubnoucí lůžko, vám není zprvu vůbec jasné, k čemu složí. Nebo vám to možná jasné je na první, ale zřejmě se mýlíte.

Není to žádná náhražka „klecového“ lůžka pro postižené, není to ani lůžko pro fakíry, chovance Jedličkova ústavu či nebezpečné devianty. Je to lůžko pro hubnoucí a vůbec neslouží ke znehybnění, ale naopak k pohybu – cvičení. Před samotným cvičením vás zavřou do termoboxu, nezaměňovat s babyboxem, tam byste se stejně nevešla. Sednete si zkrátka do velké krabice, odkud vám ční jenom hlava. Termobox slouží k zahřátí organismu, aby se zvýšil krevní oběh a zlepšila látková výměna. Pak se přesunete do lůžka, kde se necháte zavřít, a popruhy přikurtovat – nic pro klaustrofobiky – a dáte se do pohybu.

Cvičí se v polohách na zádech, na boku nebo na břiše. „Jde o velmi šetrný způsob cvičení, který nezatěžuje klouby a je vhodný i pro klienty s různými zdravotními omezeními. Pohybovou aktivitu přizpůsobujeme klientovi na míru s ohledem na jeho věk, tělesnou kondici, zdravotní stav i problémové partie. Efekt cvičení se dá navíc zvýšit teplým vzduchem vháněným do lůžka,“ řekla o lůžku Gabriela Knosová, terapeutka z brněnského Institutu kompliment, který toto zařízení vlastní.

Přiznejte, že byste neřekla, že je to postel na hubnutí? Co si myslíte o výše uvedených metodách zkrášlování postavy?