5c73cf201c279image.png

Foto: Shutterstock

Svou účastí a finančním příspěvkem můžete podpořit osoby, které se s touto nemocí potýkají, a zároveň vyzkoušet co vydržíte. V pražském fitness centru FitnessAction bude probíhat čtyřiadvacetihodinový kruhový trénink. Takže pokud patříte mezi odvážlivce, připravte si energetické tyčinky a sirky do očí.

Ale do extrému jít nemusíte. Přihlašovat se lze také na jednotlivé lekce. Ty se konají i v dalších jedenadvaceti městech po celé České republice. Na výběr je mimo jiné pilates, jóga či spinning. Bude se také závodit na kole a nebude chybět ani cvičení rodičů s dětmi.

Z dobrovolného vstupného, které vybereme, přispíváme pacientům na fyzioterapii nebo pomůcky, které pojišťovny nehradí,“ vysvětluje Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS, který celou akci organizuje. Minulý rok se akce zúčastnilo přes tři tisíce lidí a výtěžek překročil tři sta padesát tisíc korun. 

V České republice trpí roztroušenou sklerózou, tedy chronickým zánětlivým onemocněním centrálního nervového systému přibližně dvacet tisíc pacientů. Pro ně je důležitý i pravidelný pohyb. 

„Dříve se pohybová aktivita pacientům s roztroušenou sklerózou příliš nedoporučovala, aby se jim ještě více nezhoršila únava – jeden z častých a výrazně limitujících příznaků. Dnes už ale víme, že pravidelná péče o fyzickou i psychickou kondici je naprosto zásadní a je nezbytnou součástí úspěšného léčebného režimu,“ vysvětluje doc. MUDr. Dana Horáková, Ph.D., z MS Centra při Neurologické klinice 1. LF UK a VFN Praha.

Osmý ročník Maratonu s roztroušenou sklerózou odstartuje v pátek 1. března v 16:00 hodin. Seznam míst, kde všude si můžete zacvičit spolu s přihlašovacími formuláři, najdete ZDE.

Reklama