Všechny letní „hříchy“, kterých se dopustíme na naší pleti, na ní zanechají stopy v podobě pigmentových skvrn. Po létě proto přichází správný okamžik, kdy můžeme s nežádoucími suvenýry zatočit. Jedinečné sérumWhite Balance Click britské lékařské kosmetiky Medik8 s obsahem vysoce aktivních ingrediencí, včetně kyseliny kojové v nejčistší formě, pokožku rozjasní a zbaví každé skvrnky. 

Pokud jste si někdy přála mít po létě k dispozici dokonalý „zmizík“ na pleť, pak přišla vaše chvíle. Lehké sérum Medik8 White Balance Click totiž účinkuje na všechny problémy spojené s pigmentací od tmavých a stařeckých skvrn, slunečního poškození, melasmy, pih, až po nevyvážený tonus pleti či nepravidelnou barevnost. Jeho bělící účinek (až o 97, 3 %) je zajištěn jedinečnou kombinací účinných látek v čele s vysoce stabilizovanou čistou kyselinou kojovou, látkou s největším bělicím účinkem na trhu, v optimální koncentraci a podpořen vysokou penetrací účinných látek.

Hlavní látky Medik8 White Balance Click působí na všech 7 mechanismů vzniku pigmentací:

 • Kyselina kojová – rozjasňuje a je považována za nejefektivnější bělící látku. Potlačuje aktivitu tyrozinázy, blokuje přenos melanosomů do keratinocytu a zamezuje tím dvě cesty vzniku pigmentových skvrn.
 • Alfa – Arbutin – zaměřuje se na redukci stařeckých skvrn a pleť rozjasňuje.
 • Niacinamid – hydratuje, působí protizánětlivě a podporuje antioxidaci pleti. Má rozjasňující účinky a blokuje přenos melanosomů.
 • Sepiwhite – intenzivní rozjasňující složka, která je efektivní nejen na pigmentové skvrny, ale navíc dodává pleti jednotný tón.
 • Kyselina L-mléčná – rozjasňující složka, která podporuje exfoliaci pokožky.
 • Kyselina linolová – navyšuje množství epidermálních buněk a tím zlepšuje odbourání melaninu.

S pomocí speciálního kapátka sérum aplikujte vždy 2x denně na vyčištěnou pleť. White Balance Click britské značky Medik8 můžete zakoupit za doporučenou cenu 1 160 Kč (2 x 100 ml) pouze na www.medaprex.cz.

medi

Znáte druhy pigmentových skvrn?

Pigmentových skvrn můžeme na těle zaznamenat celou řadu. Jednotlivé druhy se přitom liší podle toho, v jaké vrstvě se melanocyty, pigmentové buňky, nachází a jak jsou uspořádány.

 1. Sluneční skvrny se objevují většinou na místech, kde kůži vystavujeme přímému slunci, například obličeji či rukou. Jejich tvar je přesně ohraničen a setkat se s nimi můžeme především u starších lidí.
 2. Pihy mají už děti kdekoliv na těle, včetně obličeje. Mají jednotnou barvu a vyskytují se ve větším počtu. Jedná se o drobné pigmentové složky, které reagují na UV záření, které jejich pigmentaci ještě zvyšuje. Sklon k pihám může podpořit také dědičnost.
 3. Skvrnu Cafe-au-Lait světle hnědé barvy o velikosti až 5 cm mají většinou lidé již od narození.
 4. Stařecké skvrny vznikají ve stáří vlivem vystavení pokožky příliš silnému slunci po dlouhou dobu, a to především na hřbetech rukou, předloktí, obličeji, krku či dekoltu.
 5. Melasma známý druh pigmentových skvrn vyvolává UVA a UVB záření třeba i v soláriích. Zaznamenat je přitom můžeme hlavně v obličeji, na spáncích, čele a krku. Trpět jimi mohou také těhotné a kojící ženy, jejichž kůže je více citlivá na slunce.
 6. Chloasma se objevuje u žen s tmavší pletí v oblasti obličeje. Příčinu jejich vzniku je nutné hledat v hormonální nerovnováze.
Reklama