5c408dfbab7d5obrazek.pngPříčin, proč se nehty lámou a třepí, je hned několik. Nejčastěji za to může nedostatek jednoho či více důležitých vitamínů. Pokud tomu tak je, můžete pozorovat i zhoršení stavu pleti a vlasů. Vytváří se vám na těle více akné než je běžné a vlasy poletují do všech stran? Pak máte nejspíše nedostatek „béčka“. Tělo však může postrádat i další prvky jako je vitamín C a D. Na vině mohou být i chybějící minerály - vápník, hořčík, zinek či železo. Správně diagnostikovat, co tělo potřebuje, je však těžké. Můžete zvolit univerzální léčbu. „Na měkké a třepící se nehty doporučuji ginkgo bilobu. Podporuje a urychluje růst zdravého nehtu. Dále vápník pro silné a pevné nehty a vitamín D, který vápník váže,“ radí manikérka Marie Třísková

Kvalitu nehtů mohou ovlivňovat další faktory, jako je nemoc, léky, klima, hormonální změny, stres, špatná péče o ruce, atd. Jestli chcete mít pevné, zdravé a hezky vypadající nehty, držte se následujícího.
5c408e43965a9obrazek.png
Používejte kvalitní papírové pilníky, nejlépe s hrubostí 240/320. Nikdy nepoužívejte kovové ani skleněné pilníky. Po jejich použití se nehty třepí.

  • Pilujte jedním tahem.
  • Nehty nestříhejte nůžtičkami.
  • Nestříhejte si kůžičku kolem nehtů.
  • Aplikujte proteinové výživy a regenerační oleje určené pro nehty. Dají se zakoupit v drogérii už od 40 Kč.

image.pngDalší z možností, jak mít opět líbivé ruce, je gelové lakování. Nezaměňujte s gelovou modeláží, která nehtové lůžko kvůli nutnému mechanickému poškození ničí. Nehet se následně obnovuje přibližně půl roku. Nejedná se ani o gelové laky, které lze zakoupit v drogériích. Zmíněné gelové lakování je speciální úprava, kdy se lak vytvrzuje za pomoci UV lampy. Gelové laky díky šetrnému složení, které neobsahuje toxické látky, nehet zpevňují, nezatěžují, navíc jej chrání před mechanickými vlivy. Klientka si může vybrat ze široké škály barev nebo zvolit průhledný gel. Jeho výhodou je, že není vidět odrůstání nehtu a může jej kdykoliv nalakovat. Po důkladném odstranění budou nehty v pořádku, bez poškození, prozrazuje výhody gelového lakování manikérka Marie. Gelové lakování můžete vyzkoušet i doma. Počítejte však s vyšší investicí. V nehtovém studiu za službu zaplatíte od 400 – 1000 Kč. Následná úprava a doplnění gel laku stojí cca 400 Kč.  
Foto: Instagram/Marionettagelnail

Čtěte také:

Reklama