Dříve byly ledvinky opravdu výsadou milovníků teplákových a šusťákových souprav. Měl je každý správný cestovatel, který chtěl mít volné ruce. Ale teď jsou módním doplňkem, který by vám neměl chybět ani při cestě do práce, ani na rande, ani do lesa. Ledvinky jsou zkrátka in, a co víc, jsou opravdu i praktické. Jak to tak bývá, nějaká pravidla s sebou přináší, díky nim budete za módní ikonu, nikoliv za retro postavičku z konce 80. a začátku 90. let. 

Do pasu i cross

Do svých módních kolekcí zařadily ledvinku takové módní domy jako je Gucci, Valentino nebo například Alexander McQueen. Oblíbila si je Vivienne Westwood nebo značka Coccinelle. Jinými slovy, mít ledvinku je doslova povinnost, protože ani jeden z výše uvedených jmen jí nevetknul do kolekce ryze sportovní, spíše naopak. Objevily se na modelkách oblečených v blejzrech, šatech, sukních nebo v overalech. A přesně v takových kombinacích byste je měly nosit i vy. Na rozdíl od kabelky si můžete ledvinku klasicky opásat okolo pasu, ale také ji přehodit přes tělo křížem. Můžete s ní bez problému tančit, běhat, nést nákupy, vést psa nebo se líbat a objímat. Bude se vás prakticky držet jako klíště. 

5 tipů, jak nosit ledvinku

  • Když ledvinku na parádu, tak takovou, co bude opravdu reprezentativní. Sportovní materiály nebrat, naopak volte raději kůži, koženku, samet nebo třeba semiš. Čím luxusnější vzhled, tím lépe. 
  • Pokud toužíte po vosím pasu, přepásejte ledvinkou své oblíbené sako u kalhotového kostýmku. 
  • Mix odlišných stylů snad nikdy nevyjde z módy. A tak si příště ke svým oblíbeným romantickým šatům s potiskem květin vezměte místo ratanové kabelky nebo psaníčka ledvinku. Pokud mají šaty obepnutý střih, ledvinka by měla být v pase, jestliže jsou volné, noste ji jako klasickou cross-body kabelku. 
  • Chcete-li do svého šatníku zařadit trochu vzorů či barev, ledvinka vám v tom skvěle poslouží. Příště svůj minimalistický outfit doplňte tímto doplňkem třeba v leopardím provedení. 
  • Ledvinky se nosí mini i maxi. Na rande či do baru volte spíše tu malou, kromě kreditky, mobilu a rtěnky stejně nic nebudete potřebovat. Maxi střih si nechte na běžné denní nošení. Do té se vám vejde nejen vše, co potřebujete, ale také třeba nákup potravin. 

5ed8b5e082414obrazek.pngBershka 174 Kč / 209 Kč / 349 Kč
5ed8b5f7de4adobrazek.png
H&M 599 Kč / 399 Kč / 599 Kč
5ed8b60e56c14obrazek.png
Zalando 2010 Kč / 4200 Kč / 5160 Kč
5ed8b667558ebobrazek.png
Zara 499 Kč / 599 Kč / 899 Kč

Také si přečtěte:

Reklama