I když vám to může přijít jako téma 100x opsané, i přesto pleti nedáváte to, co byste měly. Ruku na srdce, takhle je to ale špatně! To se pak nemůžete divit, že máte obličej plný nehezkých černých teček a rozšířených pórů. Ne nadarmo matka moudrosti praví: „Čistota půl zdraví“.

sa

Inspiraci můžeme hledat třeba u Japonek. Jsou to mistryně v odličování a čištění pokožky. Jejich pleť je dokonalá, hladká, čistá a bez černých teček. Prostě zdravá! Správné a důkladné čištění pleti je základem péče a neměly byste ho podceňovat. To ani, když jste unavené a ve spěchu. Takový přístup se nevyplácí.

Pokud vás trápí černé tečky, asi vás nepotěšíme. Těch se bohužel už nezbavíte. Je ale způsob, jak je eliminovat. To platí i u rozšířených póru.

sd

  • Odličování nechávejte až na ráno - To je to nejhorší, co můžete své pleti udělat. Vrátíte se z večírku pozdě v noci, jste unavená, na odličování nemáte ani pomyšlení, a tak ho necháte až na ráno. Že rozmažete líčidla po polštáři, je to nejmenší, horší je, že pleť díky nečistotám nemůže během noci dýchat a regenerovat. To se pak tvoří černé tečky jedna radost.
  • Pleť je třeba čistit ráno i večer - Večerní čištění je pro zdraví a krásu pleti velmi důležité. A to, i když se nelíčíte. Na pleti se během dne usazují prach, pyl a jiné nečistoty z okolního prostředí a jejich odstraněním umožníte pleti dýchat. Lépe se pak vstřebávají i výživné látky z pečujících přípravků.
  • Myslete na svůj typ pleti - Nejjednodušší to mají majitelky normální a smíšené pleti. Pro ně je určena většina přípravků. Vhodná jsou čisticí pleťová mléka, gely a čisticí pleťové vody i s jemnou parfemací. Majitelky mastné pleti by měly používat speciální čisticí gely, pěny, tonika a pleťové vody s antibakteriálními a astringentními účinky, určené pro tento typ pleti. U suché pleti je nutné vypustit vše, co pleť vysušuje. Naopak vhodné jsou přípravky s vyšším obsahem tukových a hydratačních složek. Máte-li citlivou pleť, vyhněte se čisticím ubrouskům a čisticím gelům. Určitě používejte pleťová mléka, micelární vodu, obličejové oleje a pleťové vody určené pro citlivou pleť.
  • Na pleť zbytečně netlačte - Ve snaze důkladně pleť vyčistit, často na pleť tamponkem tlačíte. Pleť však při čištění nemusíte nijak drásat ani drhnout. Pokud máte pocit, že se nečistoty neuvolňují, pleť lehce navlhčete nebo na tamponek naneste větší množství čisticí kosmetiky.
  • Neodličujte oči současně s pletí obličeje - Pokud to neuděláte, budete si po obličeji nečistoty zbytečně a mnohem déle roztírat.

Je toho ale mnohem více, co byste měla dělat, abyste tento neduh eliminovala. Zmínit můžeme dostatečný přísun tekutin, dostatek spánku, nepohybovat se v zakouřených prostorech, omezit cukry, atd.

A samozřejmě je to speciální kosmetika, která je určená na černé tečky a rozšířené póry, co vašemu problému pomohou. Nebojte se do nich investovat. Vyplatí se to!

Čtěte také:

Reklama