Mnoho lidí má tendenci s prvním ochlazením vběhnout na běžecký pás a strávit na něm celou zimní sezonu. A pak jsou tu ti, kteří se běhání ven vzdají jen v případě, že už teploty povážlivě klesají do hlubokých minusových teplot. Řadíte-li se ale v první skupině, máme pro vás radu – dejte pásu sbohem a vyrazte konečně ven! Na čerstvý vzduch, do přirozenějšího terénu a za těmi nejúžasnějšími výhledy. Ve fitku můžete koukat leda na své zpocené kolegy nebo sama na sebe.

Pás vs. běh venku

Podle britského vědce Andrewa Jonese stačí na pásu nastavit jednoprocentní sklon a náročnost běhu bude rázem stejná, jako kdybyste běhaly venku. Stejně tak dospěl k názoru, že se nemusí výrazně lišit ani změna rychlosti. Přestože se tedy tato indoorová aktivita jeví energeticky stejně náročná, pravda je, že tomu opravdu, jak bylo zmíněno výše, chybí rozmanitost. A tak se dobře oblékněte, nazujte tenisky a vyrazte třeba do přírody.

První, druhá, třetí vrstva

Vrstvení funkčního prádla (cibulový princip) je princip, podle kterého volíme jednotlivé vrstvy oblečení v závislosti na jejich funkci. Cílem optimální kombinace jednotlivých vrstev funkčního prádla je dosáhnout maximální komfortu jak ve smyslu termoregulace, tak i ochrany před vnějšími vlivy. Termoregulace je pak optimální transport potu, díky kterému se naše tělo ochlazuje, ale současně se pot nehromadí v oblečení. Vždy samozřejmě záleží na konkrétní sportovní aktivitě, intenzitě zátěže a klimatických podmínkách.

Koupíte na adidas.cz a  urbanstore.cz.

Jak tedy na to?

  • My ženy bychom nikdy neměly podcenit kvalitní podprsenku, která bude chránit naše ňadra. A to při jakékoliv zátěži. V případě běhání volte vždy tu nejsilnější podporu.
  • Když už jsme u toho spodního prádla, nechcete-li prochladnout, místo klasických kalhotek sáhněte po těch funkčních, které odvádí pot.
  • Do teplot pod deset stupňů volte legíny s jemným vyteplením. Jsou ideální do těchto teplot a nemusíte pod ně brát funkční podvlékačky.
  • A co nahoru? Osobně doporučuji funkční tričko s dlouhým rukávem, navrch s krátkým rukávem a proti zimě, chladu nebo větru funkční mikinu nebo bundu.
  • Vzhledem k tomu, že nejvíce tepla odchází hlavou, dokud to jde, chraňte se čepičkou.
  • Nikdy, opravdu nikdy, během zimních a jarních běhů nenoste nízké ponožky. Chraňte své Achillovky, jak jen to jde.

Nejen design jde dopředu

Tyto zbrusu nové běžecké boty adidas Ultraboost 19, které se chystáme testovat, představují absolutní novinku na trhu a na jejím vývoji se spolupodíleli vývojáři značky adidas společně tisíce běžci po celém světě. Společně zjednodušili konstrukci původních bot Ultraboost ze 17 prvků na pouhé funkční 4 komponenty, jejichž hlavním úkolem je zajistit maximální pohodlí a výkon. Jsme zvědavé, jak se nám v nich bude běhat!

Také si přečtěte:

Reklama