Od dětství jsme opakovaně varováni, že na naše tělo bude mít příliš mnoho alkoholu špatný vliv. A nemůžeme popírat, že alkohol hraje v životě většiny dospělých velkou roli. Podle statistik více než polovina naší populace přiznává pití alkoholu minimálně jednou měsíčně (a přiznejme si, že bychom mohly přiznat i číslo o trochu vyšší).
5bd1984408924obrazek.png
Co si budeme povídat, alkohol nám chutná, ale zdravý pro náš organismus rozhodně není. Naopak. Má velmi negativní vliv nejen na naši fyzickou kondici, ale i na tu psychickou. Alkohol snadno otupí smysly, dodá odvahu a sebejistotu, ztrácíme díky němu zábrany a lehce zapomeneme na to, co nás trápí. Pití alkoholu, a to v míře, která je častá, poškozuje mozek, játra, nervy i srdce. Jde ruku v ruce se vznikem rakoviny prsu, jater, slinivky břišní nebo třeba jícnu. Kromě jiného má negativní vliv na stavy depresí, úzkosti nebo jiné sociální fobie.
Vliv alkoholu může zahrnovat také zánětlivé účinky na naše orgány až po potenciální poškození naší DNA.

A v neposlední řadě má vliv na naše chutě, přísun nadměrného množství alkoholu, tuk v játrech, špatné spánkové návyky, suchou kůži nebo mizernou koncentraci.

Život bez alkoholu

Divily byste se, ale od těch všech strašidelných účinků alkoholu se můžeme dostat ven velmi rychle. Už po několika hodinách! A čím déle budeme bez pití, tím silnější a zdravější bude naše tělo a kůže. Takže pokud stále váháte, nad tím, jestli vyrazit příště do baru a objednat si nealko, tady jsou důvody, proč tak udělat.
Podle lékařů je ideálním detoxikačním obdobím bez alkoholu období od 21 dnů do tří měsíců. Teprve v takovém časovém úseku se tělo začne správně čistit a regenerovat. A protože je naše tělo opravdu zázračné, již po týdnu bez „ohnivé vody“ začnete lépe spát, vaše tělesná a duševní energie se zvýší. Pokožka začne vypadat svěží a mladší díky obnovené hydrataci. Kožní problémy, jako jsou lupy, ekzém nebo růžovka, se začnou zlepšovat.

  • Spánek jako Růženka

Také opilé upadnete po příchodu domů, jak se říká, rovnou do kóma? Může se zdát, že po alkoholu spíte jako miminka, ale opak je pravdou. Naopak dochází k narušení kvality spánku. Bez pití se můžete těšit na to, že se ránu budete budit svěží, odpočaté a plné energie.

  • Postava snů

Pokud toužíte zhubnout nějaké to kilo, rada je jednoduchá. Přestaňte pít alkohol. Ten totiž velmi nenápadně výrazně zvyšuje denní příjem kalorií. Alkohol obsahuje tzv. prázdné kalorie, které mají pro naše tělo nulovou výživovou hodnotu, ale na přibírání se podílejí velmi hravě. Dáte-li tedy sbohem koktejlům, panákům nebo třeba pivu, dáte tím zelenou hubnutí a cestě k vysněné postavě.

  • Super čistá pleť

Alkohol sice chutná, ale má neblahý dopad na naši pleť, kterou výrazně vysušuje. Pokud tedy přestanete pít alkohol, můžete očekávat podobnou reakci jako při klasickém detoxu – pleť se zhorší, mohou vyskákat pupínky, ale po pár týdnech bude pleť čistá, svěží a bez chybičky.

Také si přečtěte:

Reklama