Bankovní služby, samotné vedení běžného účtu, nás stojí majlant, jsme vyhlášená země drahých bank - platíme za jejich služby nejvíc peněz ve střední Evropě.

Tu je pár statistických čísel: Ročně zaplatíme za služby banky v průměru 82 eur ročně, v přepočtu je to asi 2660 Kč. Rakušany stojí stejné služby jen 73 eur, Maďary a Poláky dokonce jenom 65 eur. Nejnižší poplatky si účtují slovenské banky, ročně chtějí za vedení účtů jenom 43 eur.

Peníze tečou samy
Už jsme psali o soutěži o nejabsurdnější poplatek, teď se sami můžeme zamyslet, za co všechno ve své bance platíme, a jak to změnit. Nemá smysl donekonečna opakovat, jaký je taková banka dobrý byznys, a tak jen jedno číslo: Ročně to dělá 30 miliard, které bankám věnujeme, ať už jako drobní střádalové, nebo firmy.

Řešením je internet
Zlevnění bankovních služeb se můžeme dočkat tak maximálně ve snu, a tak je třeba ve vlastním zájmu jednat. Jak si tedy pomoci? Jedině internetem, protože internetové bankovnictví je u nás nejlevnější. A až si internet banku pořídíte, zjistíte, jak je to báječné, že si můžete svůj účet ovládat sama, bez čekání a kdykoliv.

Jste příznivcem internetového bankovnictví? Nebo se bojíte, že je to služba nedokonalá, lehko přístupná komukoliv? Jaké máte zkušenosti s internetovým bankovnictvím?

 

 

Reklama