V pondělí se v Praze konala tisková konference, na které vystoupil jako mluvčí HC Olymp Martin Dejdar. Jako rozený speaker se ujal novinářů a vysvětlil jim, o co že přesně půjde.

Již brzy uvede Česká televize seriál Poslední sezona, který bude hlavně z hokejového prostředí a ve kterém je Martin Dejdar hlavní hvězdou (mimo něj v něm ale vystoupí i Jaromír Jágr či hokejová legenda a držitel tří Stanleyho pohárů Jiří Hrdina).

Herce hokej tak bavil, že se rozhodli dále v něm pokračovat. Nejenže se se svým HC Olymp přihlásili do 7. hokejové ligy, ale chystají i exhibiční dobročinné zápasy, které jsou zatím domluveny v patnácti českých městech.

Pouze v patnácti z jednoho prostého důvodu: Aby herci sehráli exhibici, ve které bude nejen hokej, ale i zpěv a tanec – zkrátka bude to show, musí město předložit tři dobročinné projekty ve svém regionu, z nichž si HC Olymp vybere jeden, na který dá vydělané peníze. „Myslím si, že peníze mají zůstat v regionu,“ řekl Martin Dejdar a nezbývá než souhlasit.

Kromě tohoto počinu bude hokejový tým (který chystá až šest zápasů na měsíc) propagovat zdravou výživu a český patent papírků na vyžvýkané žvýkačky. Postavili se k tomu tedy velmi dobře a během propagace seriálu budou podporovat dobrou věc.

„Klidně ať prohrajem, hlavně že si zahrajeme dobře,“ nechal se slyšet Martin Dejdar a dodává: „Samozřejmě se vždycky najde někdo, kdo si nepřišel jenom zahrát hokej. Párkrát na zápasech tekla i krev.“

Pavel Nový se situaci hned snažil zlehčit: „A někdy nejen naše!“

V každém případě hokej na exhibici bude pečlivě připraven a doplněn o akrobatické kousky. To všechno má kluky naučit hokejista Jiří Hrdina, jenž se o ně po celou dobu bude starat. Takhle zajímavé doplnění k televiznímu seriálu už neměli diváci možnost vidět pěkně dlouho. Podle všeho by mělo za to stát i to, co uvidíme na obrazovkách. Poslední sezona už se blíží mílovými kroky!

Šumařův blog je ZDE.

Reklama