V módě (a nejen tam) se často vracíme zpět v čase. Rády porovnáváme, jak vypadal originál, a zda není náhodou lepší kopie. Někdy je nový pohled na „starou" věc osvěžující a zdá se nám krásnější, no jen si vezměte třeba návrat osmdesátých let, ale není to zdaleka pravidlem.

Vybrala jsem vám pár příkladů, u kterých jsem přesvědčena, že originál nebyl zdaleka překonán.
Čím to je?
Někdy si to prostě sedne a kolečka do sebe dokonale zapadají. Účesy, líčení, oblečení a doplňky jsou v ideální harmonii, a když je vytrhneme z kontextu, ztratí šmrnc, jsou násilné a nelogické.
I když jsou si srovnávané dvojice hodně podobné v rysech, postavách i šatech, kopie na originál prostě nemá, kdyby se rozkrájela.

Čím to asi bude? 
Příklad: V každé době je ideálem určitý druh postavy. Třeba v padesátých letech to byl ženský tvar přesýpacích hodin, tomu bylo přizpůsobeno i všechno ostatní, takže když si šaty z té doby oblékne žena s postavou tyčky, bude to sice jiné, možná nové, ale ne to pravé. Originál prostě ničím nenahradíš.

Třeba se mýlím, je to přece lidské, berte moje srovnávání spíš jako takovou malou hru. Svůj názor nikomu nevnucuji a doufám, že si uděláte svůj.„Lorenka“ je prostě Lorenka, druhá taková se ještě nenarodila. Jediné, co bych jí vytkla, je kožich z pravého leoparda. Její současný protějšek Mena Suvari sice nemá takový sexappeal, ale zase boduje díky kabátku s potiskem.Lucille Ball a Rosario Dawson. Inspirace módou čtyřicátých let se docela povedla, ale přece jenom k hranatější siluetě ramen se hodí účes, ve kterém vynikne krk. Klobouček posazený koketně v týle celek dokonale doplňuje
 


Veronica Lake a Jessica Alba 
V tomto případě si asi naběhnu na smeč, ale kráska ze čtyřicátých let se mi přece jenom zdá ušlechtilejší.Peggy Lipton a Tara Reid
Móda Twiggy sedí více Peggy. Je v ní cosi dětsky nevinného a čistého, což bylo v šedesátých letech velmi žádané. Tara už dětským střevíčkům přece jenom odrostla.
Jacqueline Kennedy a Anne Hathaway.
Bosé nohy a obyčejné tričko s krátkým rukávem jsou mnohem víc sexy. Anne si sice pomáhá podpatky, ale i s nimi má kratší nohy než bosá Jacqueline.Veronica Carlson a Kate Hudson
Obě mají mini, bílou zavinovací košili... ale áčko je určitě slušivější a vysoké kozačky nad kolena mají mnohem větší šmrnc než pantofle s otevřenou špičkou.

Nesouhlasíte se mnou?
Co vám brání udělat si vlastní hodnocení?
U které dvojice se vám zdá hezčí současná „dvojnice“?
Reklama