S pocitem déjà vu se někdo ještě vůbec nesetkal, ale jiní ho prožívají často. Svoje zkušenosti mi k dnešnímu tématu dne zaslala čtenářka Karinečka, která patří do té druhé skupiny lidí...

Často se vám opakuje nějaká situace? Často něco prožíváte znovu? Pak jste pravděpodobně zažila déjà vu. Čtenářka Karinečka tenhle pocit dobře zná - můžete si o tom přečíst v jejím příspěvku k dnešnímu tématu...


Krásný den všem. Tak tenhle pocit, že jsem tutéž situaci již někdy prožila, nebo naprosto přesně vím, co by mělo následovat dál, znám celkem dobře. Většinou přijde naprosto bez varování, kdy v určitém momentě jako bych se v myšlenkách přenesla úplně někam jinam, v situaci, která není ničím výjimečná. Téměř vždy se tenhle pocit točí kolem dětí, když spolu například o něčem mluvíme, najednou mi hlavou proběhne, že přesně takhle to už někdy bylo a mám nutkavou představu, že vím, co se stane dál. Není to moc příjemné, většinou mám špatný pocit, že se něco stane. Naštěstí se zatím nic nestalo, ale v ten daný moment si to hlava nenechá vysvětlit.
Jen jednou jedinkrát jsem již ráno měla pocit, že ten den jsem už jednou prožila a v makovičce se mi neustále vracelo, že den skončí špatně, pořád mi tam probíhalo, že dcera přestane vidět, že to prostě vím. Ale protože jsem takové představy mívala celkem často a nikdy se nic nestalo, snažila jsem se takové myšlenky vytěsnit. Až večer toho dne dcera přišla, že ji bolí hlava a je jí špatně. Byla tehdy dost malá, sotva pořádně mluvila a najednou bez varování přišly křeče. Ani jsem si v ten moment nevzpomněla na myšlenky celého dne až do doby, kdy jsme sanitkou frčely do nemocnice, dcerka se již probírala ze záchvatu křečí, byla zmatená, nevěděla co se děje a jenom pořád dokola opakovala, že nic nevidí. Doktor v nemocnici ji pořádně prohlédl a zkonstatoval, že porucha vidění při křečích opravdu proběhla. Naštěstí se po pár hodinách stav zklidnil a dcerka je naprosto bez následků, ale od té doby se takovýchto situací bojím.

Karinečka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Déjà vu

  • Prožila jste někdy déjà vu?
  • Jakou situaci byste chtěla prožít znovu?

Dnes je téma dvojí. Předpokládám, že většina z vás (i když se možná mýlím) se s jevem déjà vu nesetkala, milé čtenářky. Budu ale rád, když mě vyvedete z omylu a napíšete mi své zkušenosti s tímto jevem. Pokud jste ale skutečně déjà vu nikdy neprožila, můžete přispět i tak: Napište mi, jakou jednu konkrétní situaci byste v životě ráda prožila znovu a proč - důvody mohou být různé, například byste se ráda zachovala jinak, anebo to bylo něco tak nádherného, že byste to chtěla zopakovat. A samozřejmě mám pro vás připravený malý dárek, tedy pro jednu z vás, která k tématu přispěje; dárkem je krásná pikniková sada s příborem a prkénkem, viz obrázek níže. Chcete-li mít šanci, získat tuto sadu, napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu na e-mailovou adresu níže.

pic

Rychloturnaj v piškvorkách

Dnes hrajeme Rychloturnaj v piškvorkách. Více na následujících odkazech...