Když vynálezce splachovacího záchodu vymyslel jeho podobu, včetně prkýnka a poklopu, asi věděl, proč to dělá. Když je pro někoho nenormální dávat obojí dolů, to jsme mohli rovnou zůstat v kadibudkách nebo na poli!

Tento rozhořčený úvod mě napadl hned, když mi na poradě většina přítomných oponovala, proč nutím svého manžela dávat dolů nejenom tolik diskutované prkýnko, ale i poklop od záchodu.

No sakra, co je na tom divného? Přece tam byl ten poklop z nějakého důvodu nainstalován, a ne aby plnil jenom doplněk opřený dozadu. Proč se asi výrobci předhání v designových tvarech a podobách záchodového poklopu? Aby pak nebyly vidět?

Pravdou je, že po svatbě, zkraje společného soužití s mým manželem, bylo záchodové prkýnko a poklop jednou z příčin našich hádek. Jedná se sice o malichernost, ale ani jeden z nás dvou neustoupil.
„Dej ten poklop od záchodu dolů.“
„Poklop? Snad to prkýnko, ne?“
„Ne, i ten poklop.“

Každý jsme vyrůstali v jiném rodinném prostředí a v každé rodině to bylo jinak i se záchodovým poklopem.

Já jsem byla zvyklá už z domu, že záchod je vypulírovaný, včetně daného poklopu „dolů“. Dělala to tak maminka, dělala to tak babička, dělá to tak i moje sestra, nejbližší kamarádka i sousedka. Nepřijde mi to nijak zvláštní. Prostě podoba otevřeného záchodu, byť čistého a vydezinfikovaného, ve mně vyvolává takový divný pocit – rozšklebenosti.

Někde jsem četla, že pachy jdoucí se záchodové mísy, včetně různých voňavých přísad, nejsou právě nejpříznivější. Nejhůř, když je záchod umístěn společně s koupelnou v jedné místnosti. Tyto pachy se pak prý usazují i na zubních kartáčcích, v ručnících apod.
A to nemluvím o pachu z jiného důvodu. Ten patří „ihned“ pod poklop.

Když už to na mě šéfredaktor Radek veřejně práskl, budu se bránit. Manžel není žádný chudák, kterého peskuji. Ale za těch 25 let se to opravdu naučil. :) Jestli dobrovolně, nebo nedobrovolně, to je vedlejší. Já se také musela přizpůsobit některým jeho pro mě nepochopitelným zvyklostem.

No řekněte samy, není na takovýto záchod lepší pohled?

dolu

Než na takový?

nahoru

Už se těším na reakce a na Kubův páteční šovinistický koutek. Možná se v něm bude probírat i dávání dolů samotného prkýnka, anebo zda muži na záchodě při malé stojí, nebo sedí. No to by bylo taky na samostatný článek, ale o tom zase příště. :)

A na závěr přikládám fotodokumentaci mojí, podle některých, „úchylky“.
Že to s daným poklopem myslím vážně v každé situaci, svědčí i tato fotografie, kdy mi propadl na chalupě v kadibudce poklop dovnitř a bystrá sestra nelenila a ihned cvakla fotoaparátem.
Pro slabší nervy dodávám, že kadibudka byla naštěstí den předtím vybrána. :)

kadibudka

Prostě bez poklopu ani ránu. A jak je to u vás?

Reklama