Čtenářka ekleinovka nám poslala povídání o tom, jak začala létat, a také jaké metody používá na zkrácení letu přes Atlantik. Nebohé děti… Díky ekleinovko za Váš příspěvek. Velmi jsem se pobavil. Víte, že Aeroflot na svých dálkových letech nepodává ani neprodává žádné alkoholické nápoje? Já také koukal a cestu do Asie protrpěl střízlivý…

Létání
někomu hrůzu nahání,až z toho bledne.
Jinému tento způsob dopravy na tělo sedne-
ten rád hovoří s oblaky.....
Létám si ve snech směle nad krajinou
bez křídel. Hory i řeky pode mnou se vinou
nade mnou bílé beránky
Miluju tyhle sny ,co evokují naše hranice.
Jsou tak živé a povznášejí moje emoce
hluboko do nitra duše
Nerada procitám, chci ještě chvilku létat,
být volná jako pták a nenechat se splétat
či dostat ránu od kuše...
 

Hezký a pohodový létací den přeji,
 
já v tom teď nedobrovolně lítám jako namydlený blesk. Jsem pilotem svého těla a pořád se mi nepodařilo bezpečně přistát. Klidně bych brala i nouzové přistání na břicho nebo na zadek. Hlavně dosednout na zem.

Jinak létání mám ráda. Letadla a jiné létající stroje typu padák,balon, vrtulník, malé letadlo a další jsou mi blízké. Teď už mi zbývá pouze dopravní letadlo a i tomu beru zavděk. Když jsem jako malá prvně letěla letounem TU  - myslím,že TU - 134, byla jsem nadšená. Na rozdíl od mé matky, která smrtelně bledá tvrdila, že tohle ji oddělá a letí naposled. Měla hroznou fobii z létání a ani desítka diazepam ji nepomohl od psychického traumatu.

Byla jsem prcek a nechápala , jak taková fobie umí z člověka udělat úplně bezbrannou, vyděšenou bytost na pokraji zhroucení. Svá slova dodržela. Do letadla už nikdy nesedla. Možná nebýt protivných turbulencí by svůj postoj ještě přehodnotila.

Moje kamarádka má tento samý problém. Bledá vstoupí na palubu, tam urychleně vyndá krabičku se silnými léky. Rychle je spolkne a když si to rolujeme ke startu, už má nepřítomný pohled. Usíná a neví o světě. Jednou vyvstal problém. Letěly jsme spolu na Mallorcu a vzhledem k poruše klimatizace se stroj vrátil zpět na Ruzyni. Kamarádka ale spala tak tvrdě, že jsme ji nemohli probrat. Nakonec opustila letadlo v doprovodu dvou statných chlapců, kteří ji donesli do haly. Tam se po hodině probrala a byla tak zmatená a rozrušená,že už nechtěla znovu nastoupit do náhradního letadla. Nakonec to dala, ale na dálkové lety by si nikdy netroufla.

Moje rodina naštěstí létá bez problémů. Kluci odmala,dcerku  jsme všude brali už od miminkovského věku. Po revoluci jsme klidně mohli za letu k pilotům do kabiny - zvláště pro kluky to byly nezapomenutelné zážitky.  Ale i pro mne. Po atentátech se podmínky přiostřily v rámci bezpečnosti a tak už jsme seděli spořádaně na sedadlech.

Nezapomenu ale na jeden zážitek. To jsme s dcerkou letěly do NY. Let je delší a já si pro zlepšení nálady dala několik panáků whisky. Během chvilky jsem to zalomila a své chování publikuji zprostředkovaně. Sama zabalená do své deky jsem prý rvala další deku vlastnímu dítěti se slovy: ,,Dej sem tu mou peřinu a neštvi !“ Když jsem jí ukradla, zamotala jsem se do ní a spala dál. Ještě, že jsem seděla na kraji. Jinak bych možná obrala i dalšího spolucestujícího. :)

No, abych si nesypala popel na hlavu pouze sobě, můj brácha je ještě větší expert. Ten se ale létat bojí. Takže namísto uklidňujících pilulek zvolil taktéž panáky whisky. Zkouloval se tak, že chrápal, až se hory zelenaly a při výstupu z letadla se batolil ze strany na stranu. Děti měly obavy, cože se tátovi nestalo. Stačilo jedno slovo a alkoholové výpary promluvily za něj. I tak se dá přežít let !  :)

Takže si létejte ve snech i v reálu a hlavně hladké přistání !
ekleinovka


Létáte ráda, nebo se bojíte?

  • Pamatujete se na svůj první let?
  • Zažila jste v letadle nějakou hrůzu?
  • Nebo naopak legraci?
  • Jak let prožíváte?
  • Toužíte, nebo toužila jste být pilotkou?
  • Čím vás přitahuje, či odpuzuje létání…

Vaše letecké historky, příběhy, úvahy videa i fotografie směřujte na notoricky známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes v 16 hodin za příspěvek, který mne nejvíce zaujme, odměním a snad ještě dnes vám do náruče svěřím krásné překvapení! Tak pište a mailujte!!!

Reklama