Není asi nikdo, kdo by nikdy nepil víno. Červené, bílé i to pro Pražáky. V pražském hotelu Yasmin probíhala koncem minulého týdne degustace vín špičkových moravských vín, které ale rozhodně ve smyslu „pro Pražáky“ nebylo. Bylo pro všechny.

Bylo pro všechny…, tedy i pro mě, „naplaveninu“ z Moravy, která byla coby „odbornice“ z vinařské rodiny vyslána za redakci Žena-in na degustační novinářskou konferenci.

Degustovalo se nejlepších osm vín V8, aliance špičkových moravských vinařství. Velkou výhodou degustace bylo, že se jí osobně zúčastnili i majitelé, sklepmistři a sommeliéři jednotlivých vinařství.

Degustace pak pokračovala i v restauračních prostorách hotelu, kde se jí už kromě novinářů, mohli zúčastnit všichni milovníci vína se zakoupenými vstupenkami v hodnotě 290 Kč. Cena téměř symbolická, poněvadž jste mohli včetně konzumace vybraných sýrů, které k vínu neodmyslitelně patří, degustovat co hrdlo ráčí.

Jak degustace dopadla, které víno vyhrálo, ale také třeba to, proč jsem se na této akci maličko zastyděla, se dozvíte v následující reportáži.

Degustace Aliance V8 budou probíhat v následujících městech

  • České Budějovice – Clarion Congress Hotel – 13. 6. 2013
  • Plzeň – Angelo Hotel – 18. 7. 2013
  • Hradec Králové – Clarion Congress Hotel – 15. 8. 2013
  • Ostrava –  Clarion Congress Hotel – 19. 9. 2013
  • Olomouc – Clarion Congress Hotel –10. 10. 2013
  • Brno – International hotel – 24. 10. 2013

více informací: www.8v.cz

foto: autor

Přečtěte si také:

Reklama