Za zajímavý literární útvar považuje lístečkové vzkazy čtenářka Heligona. K dnešnímu tématu zaslala nejen několik pěkných vzkazů, ale i pár fotek...

Pobavte se při čtení příspěvku čtenářky Heligony k dnešnímu tématu...


Vzkazy, lístečky, cedulky, upomínky... toto odvětví literatury je podle mě neprávem opomíjeno. Jen si vemte, jakou může mít takové krátké sdělení výpovědní, poučnou a ano, i zábavnou náplň. Nemůžu nevzpomenout na jeden skvělý vtip:

Bába s dědou se pohádají a vládne tichá domácnost. Jednoho večera najde bába na stole vzkaz: Bábo, vzbuď mě v 7 hodin, musím jet do města. Druhý den se děda probudí jako obvykle kolem 9. hodiny a na stole najde vzkaz: Dědku, vstávej, je 7 hodin.

Jsem na sebe přímo hrdá, že v mé domácnosti se vyskytuje pouze jediný lísteček o znění: Vypni troubu, troubo! Můj dřívější život byl totiž přímo zavalený různými instrukcemi a zprávami na všechna možná témata a na všech možných místech. Mezi ty nejvýživnější vás tímto srdečně zvu.

lednice

spížka

spiz

Heligona

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22.1.2013: Lístečkové vzkazy

  • Necháváte si vzkazy na lístcích?
  • Zažila jste takový způsob komunikace?
  • Jaký nejzajímavější či nejvtipnější vzkaz jste takto dostala?
  • Myslíte, že mobily vytlačily „lístečkování“?

Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte na e-amilovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 22.1.2013 do 14.30 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, který dostane jedna z přispěvatelek. Tím dárkem je tentokrát bonboniéra Milka tender Wishes a stylový diář na letošní rok od Albi.

milka a diář

Reklama