Milá redakce a ženy-in,

při uvedení tématu jsem si říkala, tak na to nemám co psát. Žádné zkušenosti s léčiteli osobně opravdu nemám. Mám je pouze odposlouchané a ještě si názory známých odporovaly natolik, že jsem doposud žádného léčitele nevyhledala. Neumím sama sobě posoudit, zda dělám chybu, či ne. Ale při pročítání článků jsem si vzpomněla na mého prvního tchána. Po celý svůj život byl zdravý, a pokud u něho nastal nějaký zdravotní problém, léčil se sám, a to samými babskými radami. Byla jsem ještě mladá, několikrát jsem se mu smála, ale...

Při porodu druhé dcery mě doktoři při šití namazali celý spodek ajatinem, tak jak se to dělávalo obvykle. Již před odchodem z porodnice jsem začala katechumen drbat, nesmírně to svědilo. Doktor mi doporučil koupele v heřmánku, které jsem poctivě dělala. Ovšem pravý opak této léčby. Svědivost a silně červené fleky lezly až na záda a do břicha. Bylo to něco strašného, nejlépe mi bylo ve vaně plné vlažné vody. Nevěděla jsem, zda mám kojit, nebo se drbat, anebo být ve vaně. Tchyně říká tchánovi: "Dědku, podívej se na tu holku a vymysli něco."
Zhrozil se, ale říká: "Neboj, ale musíš mě poslechnout."
Připravil hypermangan, a to dosti silný roztok. Nevěřícně jsem koukala, ale jak řekl, provedla jsem. Od nejteplejší sprchy po vlažnou a po chvíli osušení a vydržení se nedrbat, velkým tamponem vaty namazat připraveným roztokem. Za den jsem to absolvovala dle potřeby a nebudete tomu věřit, ale za týden, mimo toho, že jsem byla fialová, vše bylo pryč. Nebýt této babské rady, tak jsem skončila v nemocnici a nevím, nevím, jak by to dopadlo.
Zdravím
VěrulinkaVidím, že tchán měl nejen léčitelské, ale i lékařské zkušenosti - hypermangan na takové obtíže pomáhá a lékaři ho taktéž předepisují. A hlavně, že pomohl - fialová sem, fialová tam :-)

Máte také v rodině léčitele?
                                                               Věříte léčitelům?

   Jaké s nimi máte VY nebo Vaše okolí zkušenosti?
      Pokud jste nějakého navštívili, jak vás léčil?
A co bylinky, užíváte je?
          Kdyby vám tradiční medicína nepomohla, hledali byste i jiný způsob léčby?
              Máte sami v sobě "něco", co léčí a pomáhá druhým?
Pište, nenechávejte si to pro sebe!

redakce@zena-in.cz

Reklama