Dědictví často způsobí více negativních emocí, než radosti. Dobře to zná už i Petra (29), která zdědila po rodičích nemalé jmění. A už dokonce i ví, jak s ním naložit. Jenže podle manžela je právě pro to sobeckou a nedospělou ženou.

Ještě to není ani rok, co Petra přišla o oba rodiče. Vzala jí je autonehoda. A jelikož byla jedináček, zůstala sama. „Pořád je těžké se s tím vyrovnat. Všechno mi je tu připomíná. A tak mám jedinou myšlenku – od všeho utéct někam hodně daleko. Alespoň na pár měsíců. Díky dědictví, které mi po sobě rodiče zanechali, to není vůbec nereálná myšlenka. Jenže to má háček. Můj manžel má s penězi jiné plány,“ svěřuje se Petra a přiznává, že toto penízejmění na účtu vrazilo do jejich vztahu pořádný klín.

„Jde o to, že zatímco já bych chtěla peníze použít podle svého, tedy na cestování, manžel trvá na tom, abych je investovala do společného bydlení. Zatím totiž žijeme v podnájmu. Mně to tak ale naprosto vyhovuje. Nechci se vázat k nějaké nemovitosti a starat se o ni. Líbí se mi, že se mohu kdykoli kamkoli přestěhovat. Alespoň do doby, než se rozhodneme mít děti, což bude nejdříve za pět let. Jenže Tonda, tedy můj muž, tohle nechápe. Rád by měl už teď nějaké vlastní zázemí. A to je jablko našeho sváru. Nejsme schopni se dohodnout, každý chceme něco jiného,“ zlobí se Petra, která o svého životního partnera rozhodně nechce přijít. Příliš nadějně to ale nevypadá, oba si tvrdošíjně stojí za tím svým.

„Nejde o to, že bych ty peníze chtěla sama pro sebe. Vždyť já bych si tu dovolenou samozřejmě užila spolu s ním. Jenže to on odmítá a je na mě naštvaný. Prý jde o mrhání penězi. Ale i kdyby, tak co? Je to moje dědictví, se kterým si můžu naložit podle svého. A mně by právě teď pomohlo odjet někam hodně daleko. Tak proč to nechce chápat a staví mě do pozice sobce? Pomalu se tak kvůli němu doopravdy začínám cítit. Nechci ale do konce života litovat, že jsem si nesplnila svůj dávný sen, tedy procestovat svět,“ neví si rady Petra. Jak to celé dopadne a kdo ustoupí, to se zatím neodvažuje odhadovat.

Čtěte také: