Povídání o cestování i o Titaniku nám poslala čtenářka Maryene. A přidala k tomu video, které natočil její syn na cestách.

Přeju Vám ještě hodně zážitků z cest, milá Maryene. A děkuju za příspěvek. Pěkný den.


Hezký den všem i v tento dnešní deštivý den.

Těšila jsem se na dnešní téma, ale protože prší a všichni chtějí odjet nebo odletět za teplem, mám hodně práce s hledáním zájezdů pro své klienty. A jak nejraději cestují? Jak to jde. Vlastní dopravou, letadlem i autobusem, v poslední době jsou hodně oblíbené zájezdy s kombinovanou dopravou, na které sama také nedám dopustit. Jedna cesta letecky, v lepším případě ta zpáteční, druhá autobusem a lodí, což je sám o sobě velký zážitek.

Na ženu-in jsem už o cestování psala mnohokrát. Já ráda cestuji všemi způsoby, jeden z nich je na kole, protože tak mám největší možnost obdivovat krásy přírody.Také ráda chodím pěšky. Ale kolo i moje pochody budu muset kvůli zdravotním problémům na nějaký čas odložit.

Když to vezmu celorodinně, naše rodina už cestovala všemi možnými způsoby. Nejvíce se nacestuje můj nejstarší syn, který, jak už jsem psala, cestuje pracovně často za oceán. Už se ale proletěl i balonem. Tuto cestu věnoval jeho časopis jako výhru, ale protože si to chtěl nafilmovat, musel letět také. Nakonec toho moc nenatočil, bál se, aby mu kamera nevypadla z ruky. Křest po přistání však absolvovat musel. Byl zkropen šampaňským a posypán hlínou z místa přistání, stejně jako ostatní účastníci letu, což prý ani tak velká legrace zas nebyla.

Nejzajímavější cestu zcela určitě absolvovali příbuzní mého dědečka, kteří prožili ztroskotání na Titaniku. Po jejich záchraně tuto cestu do Ameriky přesto znovu absolvovali. Dědeček o tom uměl velmi poutavě vyprávět, ale ani tato tragédie nezabránila tomu, že i jeho bratr se časem do Ameriky přestěhoval. Dědeček zvolil jinou trasu, ten naložil vše na vlak a přestěhoval se do Čech. Tak vzdálil naši rodinu od milovaného moře, kam musíme proto každoročně vyrážet všemi možnými prostředky.

Přikládám ještě video, které syn natočil jako reportáž.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Dnešní téma: Jak nejraději cestujete?

  • Který způsob cestování máte nejraději?
  • Auto? Vlak? Autobus? Kolo? Pěší chůzi? Letadlo?
  • Nebo třeba balón?
  • A proč?
  • Máte nějakou zajímavou historku z cest?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Jedna z vás zanedlouho získá dárek, knížku 50 výletů na rozhledny (nakl. Ikar).

roz

Reklama