Byla jsem na střední škole a měli jsme ruštinu. Rozdaly se opravené písemky. Tématem byl Čechov a jeho povídka. Já jsem měla červenou vlnovkou velmi výrazně podtrženou chybu ve větě. Když jsem si to přečetla, vybuchla jsem smíchy.

Pak jsem to podstrčila sousedce, aby si taky užila. Místo věty "děduška sidit na peči i sabaka Kaštanka věrtit chvastom" jsem měla moc hezky azbukou "děduška sidit na peči i věrtit chvastom". No, v tomhle věku stačí i míň, aby se člověk rozchechtal, ne tak představa dědečka, jak  nemravně kutí v kalhotách na peci.

Nemohly jsme si pomoct. Celé rudé jsme se smíchem dusily, už se na nás všichni otáčeli. Profesorka se vydala k naší lavici, aby zjistila, co se děje. Když se to dověděla, nařídila mi, abych to okamžitě opravila a napsala správně, a hlavně, abychom se už uklidnily!  Jak jsme tak byly obě rozjívené a pořád si to opakovaly, tak jsem to do opravy opsala zase v plném (špatném) znění. Když jsem to po sobě četla, tak  jsem smíchy rovnou vyla, kamarádka rovněž, a to už profesorka ztratila dokonale nervy. Vyhodila nás na chodbu. Nekompromisně. Chudák Čechov, kdyby jenom věděl, co způsobí popis nevinné vesnické idylky!

Nikdy na ten nezadržitelný a nekonečný záchvat smíchu nezapomenu.
Gerda


Milá Gerdo, opravdu se vám povedlo předělat Čechova na jedničku. tak nevím, proč to profesorka neuznala.

Článek byl natolik zajímavý, že vám zasíláme dáreček. Jde o pilulky Pharmaton Activit, který posiluje tělesné a duševní funkce, působí dobře proti únavě. Hezky si náš dárek v nastávajícím podzimu užijte.

Krásný den a hodně smíchu.

redakce@zena-in.cz

Také jste některá z vás zažila podobný trapas, kterému jste se pak od srdce zasmála? Tak nám to pošlete.

 

 

 

 

Reklama