Čtenářka Vmarta si k dnešnímu tématu vzpomněla na jednu úsměvnou příhodu se svým dědečkem, který ji nechal hlídat celý panelák. Nedošlo mu totiž, že není doma na chalupě...

Starší lidé někdy dovedou pobavit pouhým nepochopením nové situace. Právě to se stalo čtenářce Vmartě, když ji dědeček nechal hlídat panelák...


Krásny sluníčkový den Vám přeji!

Dnes jsem koukala a četla samí slzičkový příspěvky. Rozhodla jsem se s Vámi podělit o veselou příhodu.
Samozřejmě že už ani moji starý rodiče nežijí, ale jako malá holka jsem k nim chodila,i když to bylo několik sto kilometrů, prázdniny to jistili. Vztah jsme měli moc krásny.

Mimo prázdnin jednou k nám dědeček přijel sám, protože měl cestu do Bratislavy. A jak to u dědečků a babiček bývá rozhodl se pochlubit s vnoučátkem svým známým, které už dlouho neviděl... Bráško měl 7 a ja 5 let - dědeček vzal za ruku brášku a řekl: „pojď půjdeme na výlet“ pak se otočil na mně a „Martinko ty hlídej domeček a poslal mě z paneláku ven na dvůr k děckám. Já koukala jako puk. Sama venku? Kamarádky tam byli a sousedi taky... tak jsem poslechla a „hlídala celý panelák“. Když přišla máma... dědeček si ty slova za klobouk nedal:)) Bylo to dávno... ale dnes chápu, že brácha se moc podobal na našeho taťku, který už nebyl mezi námi (umřel když mi byli 3 roky) a děda se chtěl pochlubit jeho vizáží. Já se podobala spíš mamce. Jen trošku pozapomněl, že nebydlíme v rodinném domečku, ale ve velkém městě.

Tak jsem Vás doufám trošku rozveselila...

Vaše,
Vmarta

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 15. června 2012: Prarodiče a vnoučata

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Mezi 16.00 a 17.00 hodinou se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem odměnil slíbeným dárkem: balíčkem Orion a Haribo.

sladkosti

Reklama