Hezký den přeji všem.

Nebudu psát o sobě, ale o svém tchánovi. Nesmírně miloval vánoční svátky, a když se mi narodil syn, byl to jeho prozatím jediný nositel jeho příjmení, a tak to i zůstalo, byl na něj nesmírně pyšný.

Vánoční svátky a všechny tradice dodržoval, bylo to nádherné je s ním prožívat. O to více se snažil vnukovi připravit Vánoce plné očekávání na Ježíška, syn nemohl den před Štědrým dnem usnout. Na moji otázku, proč nespinká, mi řekl: „Maminko nemůžu spinkat, čekám na Ježíška.“ Dovolila jsem mu, aby si lehl ke mně, usnul za chvíli.

Tak to chodilo každým rokem, až jednou přišel ze školy, byl ve druhé třídě, letí k dědovi do pokoje a říká: „Dědo, co mi to pořád povídáš o Ježíškovi? Soudružka učitelka nám dneska říkala, že chodí děda Mráz, ale jenom se na nás kouká oknem a dárky nám kupujete a pod stromeček dáváte vy.“

Ten moment jsem měla dojem, že si soudružka učitelka vezme mého tchána na svědomí, že snad dostane infarkt, jak se rozčílil, nikdy v jsem ho neviděla a neslyšela, aby řval. Byl antikomunista, sebrali mu firmu, kterou vybudoval od samého počátku s malým finančním začátkem a v samém rozkvětu o ni přišel. Do své smrti se s tímto nesmířil jako většina lidí.

Syn koukal na dědu, měl pocit, že řekl něco špatného, já tchána napomínala, aby bral ohled na kluka, situace k nepopsání.

Byl by snad schopen jít do školy a soudružku učitelku seřvat, ale to jsem mu musela rozmluvit.

Zdravím a všem Vám přeji krásné vánoční svátky, hodně zdraví, štěstí do Nového roku 2007

Věrulinka


To se nesmíte divit, když mu sebrali firmu a nakonec mu brali i Ježíška. Já bych se do školy vypravil. To by viděla, soudružka. Ale děda musel být moc fajn, ani jeden z těch mých se nedožil doby, kdy by mi Vánoce něco říkaly…

Napíšete nám také? Redakce@zena-in.cz!

Reklama