Jaký kujón a štramák byl dědeček čtenářky Holigony? To se dočtete v jejím příspěvku...


Hezký den!

Prarodiče už ani jedny nemám, našim jsem se narodila v pozdním věku, takže některé ani nepamatuji. Ale rodiče mého otce jsem poznala a některé zážitky stojí za to.

Děda byl velmi veselý a vitální člověk, se kterým byla neustále zábava. Vysedával s kumpány v hospodě, takže když jsme dojeli na návštěvu, museli jsme ho nejdřív vyzvednout. Taky měl hrozně rád buchty, babička vyprávěla, jak vždycky napekla několik plechů buchet a přes noc vždycky minimálně jeden zmizel. Děda chodil na půlnoční svačinky.

Taťka je ze tří kluků, tak si jeho rodiče strašně přáli holku. Když konečně mamka přišla do jiného stavu, babička vyrazila do Ruska a dovezla dvě obrovské mrkací a chodící panny. No a narodil se brácha. Když jsem se měla narodit já, nikdo nikam nejel a pořád se říkalo: no jo, to bude zas kluk. A to pak bylo radosti. Přesto mě děda zásadně oslovoval Karle.

A nejoblíbenější historka byla, jak byl děda v lázních. To mu bylo 73 let a babička už v té době dávno nebyla na světě. Děda se vrátil z lázní a my ho jeli navštívit. Zazvoníme a otevřít přišla naprosto neznámá paní. My koukali na ni, ona na nás... no, naštěstí za chvíli přišel děda a povídá: To je Maruška, tu jsem si přivezl z lázní. Takový to byl štramák.

Krásný den a samé pěkné zážitky přeje,
Heligona

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Dnešní téma: Prarodiče

Pište mi své historky a příhody s dědečky a babičkami. Zajímá mě...

  • ... kdy vás prarodiče nejvíc vytočili.
  • ... kdy vás prarodiče nevíc rozesmáli.
  • ... kdy vás prarodiče nejvíc dojali.
  • ... nešvary svých prarodičů.

To vše čekám na redakčním e-mailu!

Reklama