nábytek a doplňky italské značky Calligarisrakouské kuchyně a nábytek z masivního dřeva Team 7 a švýcarská jednička v oblasti sedacího nábyteku De Sede ..nově v Decolandu!

Showroom Decoland vítá aktuální sezonu ve velkém! K letošnímu desetiletému jubileu si Decoland nadělil novou expozici showroomu na Vinohradech a samozřejmě i nový katalog plný zbrusu nových designových lahůdek. Interiér vinohradského showroomu tak kromě prověřených značek, jako je Alessi, Scavolini, Cattelan či Presotto nově zdobí nábytek do obývacích pokojů italského chytrého designového nábytku Calligaris, který zaujme milovníky čistých linií pro městské bydlení, kuchyně a nábytek z masivního dřeva rakouské značky Team7, jehož minimalistické a precizní zpracování s úctou k jedinečnosti dřeva a přírodě obecně bylo oceněno mnoha designovými cenami, jako je Red Dot Award či Good Design Award  a švýcarský sedací nábytek De Sede známý svým vytříbeným a elegantním stylem zpracování s citem pro detail, představující lety prověžené a osvědčené postupy kombinované se zcela nadčasovým a moderním designem.

kuchyň

Zástupci Decolandu si nové přírůstky do své designové stáje nevybrali náhodou, jak nábytek Calligaris, tak Team7 i de Sede mají zcela charakteristický designový potenciál. Filosofie Team7, rakouské značky kuchyní a nábytku do jídelen, obývacích pokojů, ložnic a dětských pokojů, je založena na respektu k jedinečnosti a neopakovatelnosti dřeva, jeho struktury a kresby v kombinaci s posledními trendy v oblasti designu a inovativními výrobními postupy. Team7 nabízí vše od kuchyní, jídelních stolů, židlí přes řadu home entertainment zaměřenou na televizní sestavy a stolky, konferenční a psací stoly, až po postele, komody, skříně či knihovny.

stolek

Nábytek Team 7 je vyroben z ořechového, třešňového, dubového, javorového, bukového a olšového dřeva. Stromy samotné a jejich charakter jsou pro Team7 inspirací k jejich dalšímu zpracování a lakování, kdy je zcela přiznána a zachována jeho unikátní kresba a struktura. S každým kusem nábytku Team7 se svými součky a letokruhy si tak člověk pomyslně přináší kousek přírody k sobě domů. Nábytek je vyroben bez použití formaldehydů, aby dřevo mohlo dýchat, povrch je ošetřen oleji. Díky tomu je nábytek Team7 zcela „zdravým“ společníkem i například pro alergiky. Team7 klade důraz na pečlivou kontrolu dřeva před výrobou, třídění probíhá ručně a následně je opracováváno tesaři a truhláři. Všechny spoje jsou dřevěné, minimalizuje se použití kovu a dřevěné panely a desky pocházejí výhradně z výroby Team7. Italský nábytek do obývacích pokojů původně italské rodinné firmy Calligaris s podtitulem „Italian smart design/italský chytrý design“ zase zaujme milovníky nekomplikovaného avšak vytříbeného městského stylu bydlení a nabízí nespočet stolků, židlí, křesílek či komod s chytrými úložnými řešeními v různých materiálech a barvách a s výraznou designovou tváří.

stůl

Švýcarská prémiová značka koženého sedacího nábytku de Sede naopak osloví ty, kdo preferují precizní ruční zpracování, nadčasový design, eleganci a nestárnoucí materiály. De Sede nabízí skutečné nábytkové klenoty, které jsou zcela současnou a moderní interpretací těch nejlepších a nejosvědčenějších postupů v nábytkovém designu.

stůl

Decoland na pražské designové mapě zasadil za deset let existence několik zásadních především italských značek nábytku a doplňků, jako je jako je Alessi, Scavolini Presotto, Valentini, Milano Bedding, Ditre, Moretti Compact a nově Team7, Calligaris a de Sede a od roku 2003 bojuje za zlepšování designového povědomí a kultury bydlení v České republice. Showroomy Decoland Design Interiors jsou situované v Praze na Vinohradech a v Průhonicích. Decoland také uvedl na český trh dánský nábytek a doplňky BoConcept se značkovými showroomy ve Vodičkově ulici v Praze, Brně -  Modřicích, Ostravě a zcela nově v pražském Centru Černý Most.