Foto: BioGaia

Vrozená versus získaná imunita

Imunitní systém odráží každý den množství patogenů a snaží se udržet lidské tělo v bezpečí před nejrůznějšími nemocemi. Tato jeho práce probíhá sedm dní v týdnů a 24 hodin denně. Na jedné straně se o nás stará nespecifická (vrozená) imunita a na straně druhé je to specifická (získaná) imunita, která se vyvíjí v průběhu života.

Význam vitaminu D

Aby nás imunita mohla chránit skutečně poctivě, potřebuje i naši spolupráci a podporu. Důležitou roli má v tomto ohledu dostatek nebo naopak nedostatek vitaminu D. Jeho zdrojem jsou ryby a také sluneční záření. S obojím ale Češi trochu bojují. Slunečních paprsků je na podzim a v zimě pomálu a ryby se v českých jídelníččích také nevyskytují tak často, jak by měly. Kromě obranyschopnosti vitamin D přispívá k normálnímu stavu kostí, zubů a činnosti svalů. Potřebují ho nejen dospělí, ale i děti ve vývoji. A tak je mnohdy třeba si dopomoci doplňkem stravy. 

Doplňků stravy s vitaminem D existuje celá řada. Chytrou volbou je též kombinace vitaminu D s probiotiky např. ve formě mléčných bakterií, které vhodným způsobem doplňují střevní mikrobiotu a tím přispívají k její rovnováze. Ve střevech se totiž nachází 80 % imunitního systému.

Dvě mouchy jednou ranou

Kombinaci těchto dvou prospěšných látek nabízí doplněk stravy BioGaia® Protectis® probiotické tablety s vitaminem D, který je vhodný pro děti od 12 let a dospělé. Jde o spojení patentovaného probiotického kmene L. reuteri Protectis, který pochází z mateřského mléka utváří a obnovuje střevní mikrobiom. V každé tabletě je navíc 20 µg vitaminu D3, jehož přísun uvítají vzhledem k nedostatku slunečních paprsků děti, dospělí i senioři. Tabletky s pomerančovou příchutí jsou dále vhodné i pro kojící a těhotné ženy a při nebo po akutním i chronickém průjmu.  

Doplněk stravy
Více info zde. 

Reklama