Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Své anabáze s hledáním bytu nám popsala čtenářka Helena.

"Děcka, kašlem na koleje, seženem si byt." Tak to všechno začalo. "Heli, ty jsi taková organizátorka a stejně budeš často v Brně, že to zařídíš?" No dobrá tedy. Kdybych tušila, co mě čeká, nehla jsem se z kolejí.

Dva měsíce hledání, mailování, telefonování, prohlížení, domlouvání, nadějí i zklamání. Prostě dobrodružství, takové hledání bytu pro bandu studentů před začátkem roku. Ale vzdát to? Nikdy. Jednou už jsme s budoucí spolubydlící mašírovaly na prohlídku. Byt byl v krásné čtvrti s výborným dopravním spojením a za skvělou cenu. Dorazily jsme celé natěšené na místo a vyhlížely makléře. Ten nás jen pozdravil z okýnka auta a oznámil nám, že náš vyvolený byt se sice nachází na této adrese, ale v Českých Budějovicích. No jo, v Budějovicích by chtěl žít každý :-)

Nakonec se našla 3+1, zapadlá v množství inzerátů. Prý už tam byla vyvěšená dýl než měsíc a nikdo ji nechtěl. Dokonce snižovali cenu. Brzy jsme se stěhovali. My dvě holky a pět kluků. Smlouvu jsme měli jen pro 6 lidí a tak jsme měli stále pocit, že nás sousedi počítají. Věčně jsme se hádali o úklid a mytí nádobí a na záchod jsme málem psali žádanky. Stěny jsme zdobili pivními tácky a vstupenkami, občas se objevila nějaká cedule s číslem z tramvaje. Police pro změnu zdobily lahve od lahodných moků. Ráno jsme společně usedali ke snídani a večer společnými silami míchali těsto na bramboráky v koši na papír. Ráda na tu dobu vzpomínám, ale už bych do takové ubikace nešla.

Když se schylovalo k sestěhování s mým přítelem, zařekla jsem se, že shánění přenechám na něm. On měl stále čas a prohlašoval, že to nebude nejmenší problém. Já při vzpomínce na tehdejší martyrium zklidňovala rozjitřené nervy a rozhlížela se po nějakém útulném mostě. Pomalu jsem se měnila v zaseknutý gramofon s tou věčnou otázkou ohledně bytu. Přítel přišel zhruba měsíc před stěhováním, že dva kolegové z práce nabízejí byty k pronájmu a ať si prostě jen vyberu. Prohlédli jsme ten první a bylo rozhodnuto. Holt kdo umí, ten umí.

helena

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

A předpokládám, že v něm dosud bydlíte a jste spokojeni

Jak jste na tom se svými prvními byty vy, milé ženy-in? Napíšete nám? Na vaše příspěvky se budeme těšit na:

redakce@zena-in

 

Reklama