Foto: H&M home

  • Světelná dekorace

Působivou dekorací jsou světelné řetězy a jiné dekorace. Využívají se nejen při zdobení vánočního stromků, ale i jako zútulnění jednotlivých částí domu. Za jejich pomoci můžete udělat designový koutek, ze kterého bude sálat útulnost a harmonie. Do průhledné vázy vložte světelný řetěz, k němu přidejte několik různobarevných, nejlépe metalických baněk, které budou do prostoru odrážet světlo a vytvoří tak zajímavé osvětlení. Nápaditost dekorace podtrhne přidání šišek či malé vánoční hvězdy. Kompozici umístěte na poličku či do rohu místnosti. Nebojte se zkombinovat se živou rostlinou, vysokým svícnem nebo několika dalšími světelnými kousky. Nabídka dekorací zdobených světýlky je totiž rozmanitá. Letošní rok se vsází na jednoduchost, jako jsou drátěné linie stromků či hvězd.

Girlandy jsou dalším z doplňků, jež k vánoční výzdobě neodmyslitelně patří. Vkusně vypadá řetěz z jehličnanů ozdobený drobnými světýlky.

Foto: Shutterstock.com
Foto: Cellbes

  • Vánoční svícny

Te3maticky zdobené svícny, nemyslíme adventní věnce, podtrhnou kouzelnou vánoční atmosféru. Můžete jej koupit, ale výroba je velmi snadná. Navíc se nejedná o značný zásah do již tak zruinované peněženky. Postačí vám pár ozdob a dary přírody. Pak už stačí zapojit vlastní fantazii. Svícen můžete vytvořit například ze starého hrníčku, dřevěné bedýnky, nepoužívaného květináče či skleničky.

  • Zdobené věnce

Věnce, stejně jako svícny, jsou efektním prvkem podtrhující vánoční náladu. Jedná se ovšem o nápadnější dekor, který se stane dominantou domova. Měly by tedy korespondovat se stávající výzdobou. Ladit by měly stylem i barevností. Věncem můžete ozdobit stěnu, stůl nebo venkovní dveře. Tím ohromíte návštěvy a procházející sousedy. Pokud máte v okolí zloděje, i těm jistě uděláte radost. V pofiderních ulicích doporučujeme věnec ukrýt raději uvnitř bytu nebo alespoň za plotem domu. Zajímavě působí věnce zavěšené v oknech.

Čtěte také: