Hlavní lyžařská sezona skončila, ale pokud se ještě na pár dní chystáte za sněhem na ledovec do Rakouských Alp, máme pro vás tip, kde se zastavit při zpáteční cestě domů. Nezapomenutelným zážitkem pro vás budou jednoznačně Krimmlerské vodopády! Řadí se k nejnavštěvovanějším vodopádům v Evropě, jsou vysoké 380 metrů a padají ve třech kaskádách.

Krimmlerské vodopády leží na jížním okraji obce Krimml v Národním parku Vysoké Taury. Burácející vodu uslyšíte už od hlavního parkoviště, které je pro návštěvníky zdarma. Hned vedle je vybudováno moderní infocentrum, kde si lze vyzvednout propagační materiály.

vodopady

K vodopádům jsou vybudovány dvě naučné stezky. První vede po přístupné asfaltové cestě asi dvacet minut a je vhodná pro rodiny s malými dětmi i kočárky. Dovede vás přímo pod vodopády, kde jejich krásu můžete obdivovat zespodu. Cestou se lze také občerstvit u výletního hostince, nebo nakoupit pohlednice a suvenýry.

Druhou stezkou se dostanete přímo nahoru, do úrovně vodopádů řeky Krimmler Ache. Odtud je krásná vyhlídka do Salzašského údolí, a vy si tak můžete užívat hučící vodu.

voda

Přírodní živel ročně navštíví asi 350 tisíc turistů a určitě ohromí i vás. Páté nejvyšší vodopády na světě jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst v Rakousku. V této nádherné přírodě si užijete osvěžující vodní tříšť a impozantní sílu vody. Přeji krásný zážitek!

 

 

Foto zdroj: www.wasserfaelle-krimml.at

Čtěte také:

Reklama