Další zajímavý názor k dnešnímu tématu přišel prostřednictvím příspěvku od čtenářky, která se podepsala Debnárová. Přečtěte si, jak se na celou věc dívá tato pisatelka.

Dobrý den,
já osobně bych s osvojením dětí registrovanými partnery neměla problém a pokud by měli zájem o dítě z DD, které by k nim hned na začátku bylo příchylné, tak by to bylo jen k jeho prospěchu. Navíc páry, které chtějí adoptovat dítě, jsou po určitou dobu prověřovány, ba doslova „proklepávány“, alespoň podle toho, jak je veřejnost informována. I když možná, že není zlato vše, co se třpytí.....

Jedinou obavu bych měla z toho, že se pár (který dítě osvojí) po čase rozejde, a co pak? Přece jen dítě žilo v netypické rodině a třeba k „normální rodině“ nebude mít vztah. Ale to není záležitost jen registrovaných partnerů, téměř denně vidíme - čteme či slyšíme, jak zdánlivě „dobré rodiny“ se rozcházejí, o děti se tahají případně je vrací a navíc - i po delší době se dobré vztahy vytrácejí, protože bezproblémové dítě se zejména v pubertě mění (buď vlastní povahou či vlivem okolí) a najednou není k tomu obrazu, jaký rodiče požadují. Ale kdo zaručí neměnnost situace (není každý jako Veronika Žilková!), kdo zaručí, že velká láska se nevytratí a prvotní nadšení se nepromění v nechuť a lhostejnost na obou stranách?

A problémem registrovaných partnerů by také mohla být ona v příspěvcích popisovaná diskriminace úřady, což ovšem nevyřeší žádný zákon, ale jen poctivost a nestrannost. rozhodujících.

A na konec - podle mého názoru bude ještě dlouho trvat (nejméně 2, 3 generace) než se nynější ustálený - převážně negativní - názor na gaye a lesbičky změní.

A vliv okolí - veřejnosti, nelze podceňovat.
Zdravím a přeji pěkný den – Debnárová

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Myslím, že jste to shrnula velmi dobře. Vliv okolí nelze podceňovat… a bude to trvat dlouho.
Děkuji, že jste napsala, pěkný příspěvek.
Hezký zbytek dne
Saša

Téma dnešního dne: Osvojení dětí registrovanými partnery /ano nebo ne?

  • Byly byste pro uzákonění osvojení dětí registrovanými partnery?
  • Přijde vám to normální?
  • Nebo by vás to naopak pohoršilo?

Nebudu dávat více žádné konkrétní body ani otázky, nechám každou z vás - maminek, babiček, sester, tet i kamarádek, vyjádřit se po svém.

piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním pěkným dárkem: sadou misek na olivy (ty už si ale musíte koupit samy)

olivy

Reklama