Zajímá vás, kterak čtenářka Maje zatočila s prodejkyní kosmetiky. Potom jste ve správné novince.

Našla byste k něčemu podobnému odvahu jako Maje?


Ahoj Kubo a zdravím všechny.

Hned, jak jsem si přečetla téma, vzpomněla jsem si na jednu situaci.

Je to asi týden a u nás na náměstí se opět vyrojili prodejci s nějakou extra úžasnou kosmetikou a hlavně nabídkou, která se neodmítá. A když někdo odmítnout chtěl, tak nenašel pochopení.

Mě si vyhlédla jedna paní a pořád dokola omílala, jak super je ta kosmetika a jaké mám štěstí, že díky ní dostanu i extra úžasnou nabídku. Vyndala větší igelitku (s logem společnosti) a začala: „používáte krémy na obličej? No kdo by dneska nepoužíval. Ale díky tomuhle nemají vrásky, fleky, pupínky ani nejmenší šanci. A vaše pleť bude jako z alabastru. Ten vám dám zdarma. A co krém na ruce, používáte? No kdo by dneska nepoužíval..." A tak mi nandala do igelitky krém na obličej, na ruce, na dekolt, proti celulitidě, na paty, tělové mléko... ani nevím, na co všechny ty krémy měly být. A když skončila s plnou igelitkou, tak řekla kouzelnou formulku: „Tohle je vaše a zadarmo. Takže tento parfém je pouze třešnička na dortu. Za neuvěřitelných a pouhých 1.499 korun." A protože mě ta paní dost nebavila, tak jsem s díky odmítla parfém s tím, že to, co jsem dostala zadarmo, že mi bude stačit. Připravená s tím opravdu odejít. Ale ona začala křičet, že jsem zlodějka. Tak jí říkám: „ Sama jste mi před chvílí tvrdila, že to zboží je moje a zdarma. Všichni kolem to slyšeli. Tak si to jen nesu domů. A ten parfém, opravdu, nechci. Děkuji vám a přeji krásný den." Babka vyváděla, jako kdyby jí brali stranickou legitimaci. Nakonec se kolem nás vytvořil hlouček lidí, který se opravdu dobře bavil.

A přestože kolem mě bylo snad během minutky zhruba 10 prodávajících, zavolali na mě policii. Té jsem jasně vysvětlila, že zboží v igelitce je moje a zdarma, jak mi prodávající říkala a dávala a že mi to lidé dosvědčí (a lidi, protože se fakt bavili, tak kývali jak na závodech) a já jdu domů, aby mi ho nikdo neukradl. A tak onen orgán - celý rudý - zasalutoval s tím, aby se mi prodávající omluvila za nařčení, a ať si to zboží užiju. A já šla a pár starším občankám ono velice kvalitní - a hlavně ZCELA ZDARMA - zboží rozdala. Aspoň si budou moc v klidu mazat paty.

Takže můj názor na všechny podobné prodávající? Dealer do domu, hůl do ruky.

Maje

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: PODOMNÍ PRODEJ

Pište mi své zkušenosti s tímto stylem prodeje. Podomní prodej ale chápejte spíše jako označení způsobu prodeje než faktickou zkušenost, že někdo zazvoní u vašich dveří. Zajímají mě historky o...

  • ... prodejcích podomních.
  • ... prodejcích na parkovištích.
  • ... prodejcích, kteří vám telefonují.

Naletěla jste jim někdy? Anebo jsou vaše zkušenosti s tímto způsobem prodeje spíše kladné? Vaše příběhy čekám na redakčním e-mailu!

Reklama