Čtenářka Vlaďka 006 fandí našim a nejraději chodí na živý okresní přebor. Sledování TV přenosů ji zbavilo netolerantního přítele a nyní je spokojená s tím tolerantním, ze kterého se stal manžel. Díky Vlaďko 006 za Váš příspěvek. Příjemně jsem se pobavil…

Krásné ráno,

u nás sem tam obláček, ale sluníčko má sílu a krásně hřeje. I já plánuji víkend v přírodě.

Extraliga skončila, z prohry Komety jsem se oklepala a do MS v hokeji je pro mě telka pasé. Nic jiného mě nebaví. Taková Ordinace není pro mě. Babička u podobných seriálů leckdy pláče, já zase pláču při sportovních přenosech. Někdy radostí, jindy žalem.

Jsem člověk emotivní a tak podle toho vypadá i sledování sportovních přenosů. Nejraději mám hokej, pak tenis. Na fotbal koukám, jen když hraje repre, jinak nesleduji. Ale k mému muži jsem velmi tolerantní. Ať si sleduje co chce, najdu si jinou zábavu. Máme dvě telky, takže když se v programu nemůžeme shodnout, díváme se každý zvlášť.

Abych nekecala s tím fotbalem, pravidelně chodím držet palce našemu vesnickému týmu. Beru sebou i malou (manžel se bere sám) sport je potřeba pěstovat odmala. Má to i jistá rizika. Tak třeba neuchráním dcerku před sprostými slovy. Prý makléři na burze jsou nejvíce emotivně vypjatí lidé a prý mají také nejhorší slovník. Kam se ale hrabe makléř na vášnivého fandu. To jsou kolikrát výrazy, že by se i dlaždič styděl.

Ve vlaku se mi stalo, že zapískal průvodčí a dcerka na něj: „Co pískáš, ty vole?“ Odkud tohle asi má?

V neděli jsme byli opět držet palce našemu týmu. Sárka měla dlouhou chvíli a házela si kamínky do trávy.

Pomezní neodpískal ruku rivalovi a snesla se smršť nadávek a výhrůžek. „Jseš slepej, blbej nebo to jenom děláš? Dej si voraz, kreténe! Po tobě něco hodím.“ A podobné lichotky. Přistoupila Sárka, mrskla po pomezním kamenem. Chtěla jsem Sárce vysvětlit, že kamenem se nehází po lidech. Sárka mě usadila: „Ale můžu. Je blbej a slepej.“ Obecenstvo se rozesmálo a Sárka slízla od fanoušků obrovskou pochvalu. Moje autorita dostala pěkně na frak a náš tým také. Asi proto, že jsem se snažila Sárku držet dál od „strejdů“, co jí mile rádi nějakou blbinu přiučí a nemohla jsem provádět svoje modlící rituály.

No fakt, za vítězství se modlím k bohu příslušného sportu. Když nepomůže modlitba, klaním se před dresem národního týmu (ale to jen doma u TV :D), když prohráváme, dám si panáka a my vždycky vyrovnáme. A nebo radím. Při posledním MS v hokeji jsem poradila, aby dal Červenka hattrick, když jsme prohrávali asi o 3 góly a on ten kluk šikovná poslechl a my poslali Rusáky pálit hokejky. Jak nemůžu sledovat přenos přímo, jsem z toho celá nervózní. V rádiu to není ono, tam se špatně radí. Vždy si plánuju program tak, abych mohla fandit a hokej sledovat buď přímo na staďáku, u telky nebo někde na plátně. Jsem závislák a kvůli téhle závislosti se se mnou jeden přítel rozešel. Vadilo mu, že půlku května trávím u TV a sleduju nejen naše kluky, ale tak nějak všechny přímé přenosy. Poslední kapkou pro něj bylo, když jsme koukali na hokej ... spíš já koukala na hokej a on si četl nějakou romantickou knížku. Vlasák dal vítězný gól a já zařvala: „Vlasáku, já tě miluju.“ No a bylo po vztahu.

Nelituju toho, teď mám vztah plný vzájemné tolerance. Můj manžel je vděčný, za to, že má tak tolerantní manželku a klidně ho na sporty „uvolní“ do hospody či nekecá, když sleduje TV a oplácí mi to svou tolerancí. Trpí mi podobné láskyplné výlevy a nebo poznámky typu: „Hele ségra, ten je, ten by šel.“

Občas si rýpne, zda čumím na hokej, nebo na chlapy, ale ví, že je to jen 14 dní a pak zase budeme fungovat jako normální rodina :).

Krásný den.

Vladka006
Text nebyl redakčně upraven


Dnešním tématem dne je:

Jak to máte se sledováním sportovních televizních přenosů.

  • Jak vy snášíte sportovní TV přenosy?
  • Vadí vám, že je sleduje váš muž?
  • Nebo jste náruživější divačka?
  • Máte nějakou veselou historku ze sledování přímých přenosů?
  • Rozešla jste se kvůli tomu s nějakým klukem?
  • Máte nějaké rituály s tím související
  • Jaký máte na tento fenomén názor?

A otázek se nabízí mnoho dalších, pokud vás napadají odpovězte nám na ně do mailu

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás kolem 16. hodiny odměním a pošlu ji dle jejího výběru buď kytku, nebo sladkou odměnu.

Reklama