Čtenářka Datura zavzpomínala na dobu, kdy vychovávala sví dcery v podstatě sama. A chuť řezat měla spíš rodiče vzteklých dětí, než ty děti. Díky Daturo za Váš názor a gratuluji ke krásným dcerám.

Dobrý den,

rovnou říkám, že bych si do výchovy svých dětí nenechala mluvit od matky, natož od tchýně. Dcery, pokud byly hodně malé jsem vychovávala prakticky sama. Manžel jezdil na montáže a doma byl jen o víkendech a to si chtěl odpočinout, takže jsem ho výchovnými problémy nezatěžovala.

Dcerám jsem od malička zavedla řád. Ve stejnou dobu vstávaly, hrály si, chodily na procházky, koupaly se a spát chodily každý den hned po Večerníčku. Nikdy se mi nestalo, že by si třeba v obchodě vynucovaly, abych jim něco koupila a už vůbec si neumím představit, že by se tam vztekaly a válely po zemi, jak jsem párkrát na vlastní oči viděla. A když je maminka v krámu zřezala, měla jsem chuť, vrazit jednu i jí. Své děti jsem trestala pouze zákazem televize. Nářez dostala jen jednou ta starší. To už ji bylo sedmnáct a vlekla odpoledne hlavní ulicí svou totálně nalitou kamarádku. Motaly se obě, takže dostala pár facek ještě dřív, než stačila dokázat, že ona nepila. Pokud byl nějaký problém ve škole, nikdy jsem je po rodičáku nebudila a ráno už to zas takový problém nebyl.

Když už dospívaly a měly nějaké problémy, chodily s tím za tátou a ten měl za úkol mě na to nějak připravit. To víte já jsem Beran, jedno dítě taky a druhé Lev, tak by přímý úder nemusel dopadnout nejlíp.

Datura a dceryDnes už jsou holky dospělé, jedné je 40, druhé 36 a mají své děti a troufám si trvdit, že je mají vychované dobře. Do výchovy jsem jim nikdy nezasahovala, ale jasně, že vnoučata občas něčím rozmazlím, jako každá babča.

Zdraví Datura
 Příspěvek nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne:

Mluví vám někdo do výchovy vašich dětí?

  • Rozmazluje vám je?
  • Jak to snášíte?
  • Kterou radu jste si vzala k srdci a jste za ni vděčná?
  • Která rada vám přišla nejabsurdnější?
  • Kdo radí víc? Vaši rodiče, nebo „tchánovci“?
  • Už jste se někdy kvůli dobře míněným radám pohádala?
  • Do čeho byste si nikdy nenechala mluvit?
  • Umíte asertivně rady odmítnout, když se vám nelíbí?
  • Žádala jste vy sama o radu? Ptala jste se, jaké jste byla dítě a co na vás platilo?

redakce@zena-in.cz

A jedna z vás, ta která bude mít zítra, v pátek 13. v 8 hodin ráno pod svým příspěvkem nejvíce reakcí, získá luxusní přívěšky z kolekce SWAROVSKI ELEMENTS od společnosti www.svet-koralku.cz  

sperkxy

Reklama