61961b0d2c8a6blobid0.jpgFoto: Foto: se svolením Emy Müller pro projekt Oriflame Akademie

V poměrně citlivém věku okolo 15 let se Ema ocitla ve světlech reflektorů a okusila, jak krutý může být svět modelingu, kde se ani deko či milimetr navíc neodpouští. Každý pátek musela nastoupit do modelingové agentury na přeměření, čímž byla nucena žít v neustálém hubnoucím módu. Tehdy jí to nepřišlo nijak zvláštní a vlastně se na tato pravidelná měření i těšila, protože viděla výsledek toho, jak celý týden pracovala na tom, aby zhubla. Zpět, i když tohle období považuje za náročné, tak je ráda, že si jím prošla. „Nelituji, že jsem to zažila, protože mě to zformovalo tak, že se dnes cítím dobře ve svém těle,“ říká Ema dnes. Její maminka už ale dobře vytušila, že tohle není ta správná cesta pro její dceru, proto ji poslala do Kanady, kde strávila rok v poměrně odlehlém městečku Jonquière. „Říkala jsem tam tomu „střed ničeho“, i když tam bylo krásně. Nejbližší obchod byl ale asi hodinu autem, které jsem neměla. A tam mi došlo, o co se to jako snažím a jak asi působím na lidi? Jako nějaká namyšlená...,“ připouští.

mo2.jpgFoto: Foto: se svolením Emy Müller pro projekt Oriflame Akademie

Každý začátek je těžký

Po pobytu v Kanadě dostala od rodičů možnost studovat kdekoliv bude chtít. Zvolila si Paříž, která byla snem i její matky Soni, a mezinárodní školu, protože neuměla ani slovo francouzsky. Bez vědomí toho, co to vlastně obnáší, se rozhodla studovat módu. Konkrétně tedy módní business, protože návrhářkou být nechtěla. Škola jí postupně ukázala všechny módní sféry a díky stáži v několika agenturách nakonec zakotvila v oblasti módního PR. „Nikdy mě nenapadlo, že bych si po škole nemohla najít práci, ale stalo se. Takže jsem asi měsíc prodávala spodní prádlo v Galerii Lafayette a každý den brečela. Pak se naštěstí ozvali z jedné firmy, kde jsem byla na stáži a nabídli mi místo,“ vzpomíná Ema na své začátky.

Postupně pak vystřídala několik PR agentur, ale na rozdíl od jejích kolegů, kteří kancelářský stereotyp milovali, Emu ubíjel. 90 % času trávila u excelovských tabulek a žila jen v pátek a v sobotu. Nepříjemná zkušenost s posledním zaměstnavatelem jí však přiměla udělat krok do neznáma. „Bohužel jsem podepsala smlouvu, kde bylo uvedeno, že pokud by se v agentuře cokoliv stalo, můžu dostat výpověď ze dne na den a bez nároku na honorář. A ono se to přihodilo. Jeden večer, když jsem odcházela domů z práce, tak si mě zavolali, ani se na mě nepodívali a řekli, že mi děkují dosavadní práci, ale od zítra už mě nepotřebují.“

blobid1.jpgFoto: Foto: se svolením Emy Müller pro projekt Oriflame Akademie

Všechny jsme bohyně, máme na to

Všechno zlé je ale pro něco dobré, a tak když Ema začala opět hledat práci. Přítel jí zastavil a řekl, ať jde na volnou nohu, že je čas, aby tu byla konečně pro sebe, že na to má. Někdy i takto malé pošťouchnutí stačí k tomu, aby si člověk v hlavě něco přepnul a pak se začnou dít věci. „I díky svému příteli jsem bohyně. Během měsíce jsem si našla své klienty a začala dělat projekt „Som bohyňa“, který vznikl s cílem inspirovat ženy. Protože všechno, co teď říkám, jsem já sama potřebovala slyšet. Je velmi důležité vědět, že je úplně normální cítit se někdy jako nula, ale je jen na nás sebrat se, ocenit se a dát si tu sílu, čímž i ostatním lidem řeknu, jaká je moje hodnota, a hlavně oni mě pak tak začnou vnímat,“ říká Ema.

Bohyněmi ženy nazývala už ve svých článcích pro Vogue a odtud už byl jen krok k vlastní značce a projektu „Som bohyňa“. Jeho prostřednictvím Ema pomáhá ženám a hází jim pomyslné záchranné lano, aby našly cestu k sebelásce. „Pokud můžu pomoct alespoň jedné ženě, aby se cítila dobře, udělám to. Měly bychom se akceptovat takové, jaké jsme, i se všemi našimi náladami. Sebeláska je něco, co dělá život hezčí, proto je důležité mít se co nejvíc ráda. Přece nemůžu pořád bojovat sama se sebou,“ nabádá Ema a dodává: „Akceptuj to, kým jsi a pokud ti na sobě vadí něco, co můžeš změnit, tak to udělej. Pokud to změnit nejde, prostě to přijmi.“

Od chvíle, co je Ema sama sobě šéfem, tak věří, že zvládne vše, do čeho se pustí. Věří sama sobě a v rámci svého projektu a nově také prostřednictvím spolupráce s Oriflame Akademií inspiruje další ženy, aby si plnily své sny. A i podnikání jim může pomoci k většímu sebevědomí, nezávislosti a k nalezení rovnováhy, tolik důležité pro dosažení úspěchu a prosperity.

Zdroj infromací: rozhovor s Emou Müller, tiskové materiály, projekt Oriflame Akademie

Reklama