Krásný den,

já autem jezdím za každého počasí, je pravda, že když začne být podzim, už mi do smíchu za volantem moc není, ale když musím, jedu...

Chtěla bych vám napsat příběh mé dcery...

Je to už asi 5 let, co měli s rodinou ošklivou autonehodu. Jeli z vánočního nákupu z Prahy, bylo to prvním rokem, co se odstěhovali na vesnici.

Cesta byla dobrá, ani moc sněhu prý na cestě nebylo, silnice u Prahy byly upraveny. Ale když se blížili k domovu, najednou po čisté silnici ani stopy. Všude sníh a pod sněhem led. A najednou uklouzlo zadní kolo a jak to chtěl manžel dcery vyrovnat, sjeli do příkopu, který byl dlouhý asi 5 metrů, a převrátili se na střechu. Dopadlo to celkem dobře, malá seděla v sedačce, té se nic nestalo, dcera to odnesla zlomenou rukou a pohmožděným krkem a zeťovi se nestalo nic...

Asi po roce se situace opakovala, když jeli na svatbu kamaráda, ale to „pouze" sjeli předkem ze silnice...

Od té doby dcera v zimě za volant nesedne, i když ani v jednom případě neřídila, ale říká, že má stále pocit, když je na silnicích sníh, že jí auto klouže. Do té doby jezdila v pohodě celoročně.

Každý rok jezdí na hory, a to prý má, jak se říká, „bobky"... A tak pro jistotu vyměnila českou zimu za teplejší kraj:-))

Mařka_1


To už nezní tak optimisticky, ale naštěstí se to obešlo bez trvalejších následků. Rozhodně se ale vaší dceři není co divit, že se na zimní řízení může vykašlat. Ty zážitky jsou nic moc, a když nemusí, tak je to jen chvályhodné. Nervózní řidič za volantem ohrožuje více než ten klidný.

Také máte nějakou historku ze zimního řízení? Napište mi na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama