shutterstock-1179701764.jpgZdroj fotografií: Shutterstock

„Sylva byla moc hodné dítě, se kterým nebyly žádné problémy. Když jsme byli v restauraci, stačilo jí dát pastelky, papír a několik hodin byl klid. Vše se změnilo s příchodem puberty. Na střední škole potkala skupinku podivných lidí. Sama se začala stylizovat do otrhané buranky a mě stálo mnoho úsilí, abychom spolu vycházely. Samozřejmě se období neobešlo bez odchodů z domu, křiku a pláče. Sylva navíc ztratila všechny kamarádky, které měla už od první třídy základní školy.

Všechno jsme však ve zdraví společně ustály. Sylvě se povedlo odmaturovat a dostat se na vysokou školu. Dokonce se znovu sešla s kamarádkami ze základky a ty jí odpustily. Bylo krásné pozorovat Sylvu, která se najednou mnohem více podobala dceři, kterou jsem přivedla na svět.

shutterstock-627360626.jpg

Jenže teď přišlo období nouzového stavu a všechno se začalo sypat. Sylva dva měsíce fláká vysokou školu a stále muví o tom, jak se na ni vykašle. Nemá žádnou bridágdu, i když chápu, že teď doba na nalezení si nové práce nebyla optimální. Jenže její kamarádky začaly pracovat z domu, jedna dělá třeba grafické práce a Sylva je v grafice také dobrá. V rámci výchovy, kterou by samozřejmě ve svém věku neměla mít zapotřebí, jsem se rozhodla, že doma musí platit nájem. Konfrontovala jsem ji s tím, že by to znamenalo, že by nestačilo jen vydělat pár tisícovek po brigádách, ale najít si reálnou práci. Ztropila příšernou scénu. A protože jsem se zalekla, že by se mohlo opakovat temné období, raději jsem ustoupila a nestála si za svým.

Nejvíce mě teď však rozčiluje to, že kdykoliv otevřu dveře jejího pokoje, vidím ji ležet v posteli, i když už nouzový stav skončil a mohla by jít třeba někam alespoň uklízet. Buď spí, nebo kouká na film. Přitom odborníci doporučovali, že i v období nouzového stavu máme chodit do přírody. Také si stále stěžuje, že ji něco bolí, i když je mladá a stačilo by se hýbat. Z mé dcery se zkrátka stal líný hypochondr a já prostě vůbec nevím, co s tím. Navíc poslední dobou často pláče a já se bojím, že trpí depresemi.“

Čtěte také:

Reklama