Čtenářka s nickem blesksoft píše nejen o svých strastech s mateřskými znaménky, ale dnes má satrost i o mateřské znaménko, se kterým se narodila její dcerka. Nic nepodceňuje, pečlivě sleduje, maže vysokými faktory, protože odstranit se prý nedá

Znaménko krásy

Já mám zkušenosti s pihami a nikomu neradím je podceňovat. Od malička jsem byla typ který se hned při prvním slunku krásně do hněda opálí a nemusí se mazat, jenže pubertou se to změnilo. Všechen pigment se stáhnul do pih a já jsem po celém těle poseta tmavě hnědými pihami a už se snadno spálím. Nikdy jsem tomu nevěnovala větší pozornost až..

Po porodu poslední dcerky se mi zvětšilo mateřské znaménko na lopatce a dost překáželo. Ona mateřská podprsenka má dost široká ramínka takže se není čemu divit. Vyrazila jsem tedy na kožní a doktorka se zděsila mých pih. To se musí pravidelně sledovat a kdyby některá rychle rostla hned ven. Za půl roku jsem tam byla a na zádech šli hned dvě. Jedna byla dobrá, ale druhou museli vzít pěkně do hloubky. Jizva je to pěkná, ale horší bylo čekat na výsledky rozboru. Naštěstí byly dobré, ale sledovat se musím stále.

A teď k dceři. Malá se narodila s mateřským znamínkem na holeni. Hned při první návštěvě v poradně jsem se ptala jestli je v pořádku. Samozřejmě nás poslali na kožní. Znaménko je v pořádku, ale je dost velké a já se pídila po možnostech jeho odstranění. Dcerka má být co nejméně na slunci, mazat 50 faktorem, ale to snad každé dítě.

dcera

Jenže jí tam rostou chloupky dost tmavé a viditelné, znaménko je velké. Dnešní děti jsou dost zlé a já mám obavy, aby se kvůli znaménku nestala terčem posměchu. My se snažíme ze znaménka dělat přednost jako že je to znaménko krásy, ale jak dlouho to vydrží. Bohužel znaménko nelze odstranit. Byla by tam veliká jizva a jak by rostla musela by chodit na plastiku a to je narkóza za narkózou a zbytečné trápení. Chodíme každým rokem na kontrolu a pečlivě mažeme. Když vidím kolem sebe to množství smutných případů s melanomem nepodceňuju už nic.

blesksoft

Vůbec se nedivím vaší starosti. To znaménko je opravdu hodně veliké. Ale neexistuje přece jenom nějaké řešení?

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? jak byste se zachovaly, kdyby se jednalo o vaše dítě? Napište nám svůj názor

Reklama