„Mám sedmadvacetiletou dceru, která odjakživa ráda cestuje. Byla jsem zvyklá, že mi odjela třeba na měsíc pryč, ale vždycky jsem měla tu jistotu, že se mi vrátí. Naposledy se ale nevrátila a seběhlo se to bez předchozího varování až moc rychle,” začíná vyprávět Eva.

64fee709ef2a6obrazek.png
Foto: Shutterstock

Eva vždycky měla neblahé tušení, že o své jediné dítě přijde, což se sice nevyplnilo doslova, ale něco na jejích myšlenkách pravda byla. „Před dvěma lety se má dcera chystala na dovolenou do Thajska. Měla naplánované dva měsíce a vyrážela sama, což dělala poměrně často. Je to velký dobrodruh po tatínkovi. Vždycky, když někam odjížděla, jsem si neodpustila poznámku, ať se mi vrátí a ona mi pokaždé řekla, že je to jasný. Nebylo.”

„Po měsíci a půl její dovolené, kdy jsem už odpočítávala dny do jejího příjezdu, mi zavolala a řekla, že mi musí něco říct. Hned jsem to věděla. Chce tam zůstat a žít tam. Měla jsem tušení a bylo to pravdivé. Nevěděla jsem, co říct. Nejdřív jsem spolkla pár slz a pak jí řekla, že jí to přeju, ale že jsem trochu zklamaná. Pravdou totiž je, že nikoho jiného nemám, je to moje jediné dítě, jsem sama a mám jen pár kamarádek, které mí dítě v žádném případě nenahradí.”

„Do Česka za ty dva roky přijela jednou, a to bylo jen kvůli tomu, aby si zařídila nějaké věci ohledně pojištění apod. Mám pocit, že jsme se neuvěřitelně odcizily a šíleně mi chybí. Voláme si sice každý týden, ale to není to samé jako osobní kontakt, kdy si vidíte do očí a můžete se obejmout. Prosila jsem jí, ať si v Česku udělá dovolenou a přijede za mnou, že se o ní postarám, uvařím jí a uděláme si to tu hezké. Stále jen slibuje. Už si v Thajsku našla i partnera a já se bojím, že přijdu i o vnouče a neuvidím ho vyrůstat. To bych nezvládla už vůbec.”

„Možná jsem hysterická, ale tohle jsou moje pocity a nedokáže mě pochopit nikdo, kdo nemá děti. Je to neuvěřitelně zraňující a já každý den prosím, ať se vrátí. Bohužel (i bohudík) se jí tam líbí a domů se nechystá. Snad se to jednou zlomí.”

Autor: respondentka Eva

Čtěte také:

Reklama