Januše se nám svěřuje s dobrodružstvím své dcery, která se jim ztratila na pláži v Bibione. A k tomu obehrála místní policisty o drobné.

Pěkný den, dobrodružství, které chci popsat,  by klidně mohla napsat moje mladší dcera, neboť ona je hlavní hrdinka příběhu. Bylo léto r.1990 a naše rodinka se poprvé vydala k moři do italského Bibione. Dcerám tehdy bylo 9 a 11 let.

Šťastně jsme dojeli, ubytovali se a hurá na pláž. Rozložili jsme se břehu, blízko moře. Blížil se čas odchodu na večeři. Děvčata se převlékla z mokrých plavek do suchého. Poslala jsem je si plavky vypláchly od písku. Za chvíli se vrátila ta starší s hláškou, že ségra si ještě staví na břehu hrad z písku.

Hned jsem šla pro ní. Ale ouha, ona nikde nebyla vidět! Začala jsem jí volat, pobíhat po břehu a ptát se lidí. Pár lidiček ji vidělo, že šla tam a tam. Ona ale tam nebyla! S manželem jsme prohledávali pláž a stále nic.

Nakonec nás napadlo, jít zmizení ohlásit plavčíkovi na blízkou věž. Ten zkontaktoval místní karabiniery. I s nimi začalo prohledávání pláže i vodní hladiny. Asi za půl hodiny karabiniery na pláži zavolali jejich kolegové na stanici, že se dcera našla,abychom si jí vyzvedli.

Celí schvácení jsme dorazili na stanici. A uviděli jsme tento obrázek – naše dcera spolu s několika karabiniery hrála čáru o drobné. A dokonce vyhrávala!

Sepsali s  námi protokol, dostali jsme ponaučení,  pokutu a  mohli jít konečně odpočívat do hotelu.

Další dny jsme „parkovali“ u věže plavčíka, abychom měli nějaký orientační bod, kdyby se situace opakovala. Ale naštěstí ne, protože dcerky se od nás nehnuly ani na krok.

Zdraví Januše.

--
Tato zprava byla prohledana na vyskyt viru
a nebezpecneho obsahu antivirovym systemem a
zda se byt cista.


Děkuji Januši za příspěvek k tématu. Já také nezapomenu, jak náš tehdy 4letý syn přišel k výtahu, dveře se otevřely, vyšel manželský pár, náš syn vlezl do výtahu, dveře se zavřely a výtah odjel. Dvacetipatrový hotel pro dva tisíce lidí v Portugalsku. Nestačili jsme udělat nic, chyběl nám metr.

Našli jsme se, ale ten strach také nezapomenu….

A ten dovětek antiviru jsem tam nechal úmyslně. Myslím, že i ten antivir zažívá občas dobrodružné chvíle, a tímto nám to sděluje…

Pište i vy dnes na krásné téma:

Největší dobrodružství mého života

redakce@zena-in.cz

A pro jednu z vás, jejíž příspěvek se mi bude nejvíc líbit, mám připraven dárek: Vichy Liftactiv Derm Source Denní krém pro normální a smíšenou pleť 50 ml v hodnotě 750 Kč. Abyste při vašich dobrodružstvích byly krásné...

Vichy

Reklama