chlupy-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

Pětadvacetiletá Lourdes Leon na sebe v nové kampani upozornila nejen nevšední krásou a dokonalým tělem, ale také trochu neobvyklým doplňkem, který vzdoruje některým současným trendům – a sice neoholeným podpažím. V případě této modelky se ovšem rozhodně nejedná o nějaký chvilkový vrtoch, své přírodní podpaží již veřejně ukázala několikrát.

Kolekce, kterou nafotil fotograf Alasdair McLellan, je dílem návrháře Maxe Pearlmana a spatřila oficiálně světlo světa 8. dubna. Měla by v sobě zahrnovat klasický podpis spodního prádla Calvin Klein a zároveň zosobňovat pohodlí a praktičnosti sportovního prádla pro mladé a aktivní lidi. Současně se drží hesla, že není třeba v případě spodního prádla striktně respektovat genderové stereotypy. Proto v kolekci dámského prádla můžete najít i kousky připomínající pánské trenýrky.

Sama modelka Lourdes Leon uveřejnila snímky z kampaně na svém Instagramu a její skalní fanoušci nešetřili chválou. „Vypadá to výborně, děkuji za ukázku skutečného těla,“ zněl jeden z komentářů. „Lourdes je jako vždy ohromující,“ říkal další. Ovšem samozřejmě zdaleka ne všechny komentáře byly pochvalné.

Značka Calvin Klein již u uveřejnění kolekce uvedla, že veškeré netolerantní či nenávistné komentáře budou smazány, neboť si zakládají na respektu rozličného vkusu a preferencí všech lidí bez rozdílu. „Svou platformu vnímáme jako inkluzivní a respektující prostředí pro individualismus a sebevyjádření.  Ve společnosti Calvin Klein tolerujeme vše kromě netolerance,“ uvedli u příležitosti uvedení kolekce.

Zdroj: Hola!, Instagram Lourdes Leon, She knows - Madonna’s Daughter Lourdes Leon Defies Gender & Beauty Norms in a New Calvin Klein