profimedia-0647244474.jpg

Foto: Profimedia

„Lila Moss si razí svou vlastní cestu v módě,“ stojí v titulku v britském Vogue, jehož květnovou obálku zdobí 19letá dcera světoznámé supermodelky Kate Moss (48) a jejího bývalého partnera Jeffersona Hacka. Jde o její vůbec první focení na titulní stránku módního časopisu.

V rozhovoru, který je součástí květnového čísla Vogue, popisuje své zasvěcení do světa módy a uvádí, že jí bylo osm let, když začala zpracovávat slávu své matky. „Tehdy jsem si uvědomila, že se o ni z nějakého důvodu zajímají paparazzi. Pak jsem šla na střední školu a všichni říkali: Ach, tvoje máma je Kate Moss,“ vypráví.

Lila, kterou na titulku Vogue fotil fotograf Steven Meisel, říká, že ji její matka, která sama začala s modelingem v pouhých 14 letech, od světa módy odrazovala. „Moje máma mě od modelingu vždycky odrazovala. Říkala, že pokud to chci dělat, můžu, ale nedoporučuje mi to,“ sdělila Lila britskému Vogue.

Dcera slavné modelky přiznává, že jí nějakou dobu trvalo, než se před objektivy fotoaparátů cítila pohodlně. „Byla jsem plachá a měla jsem rovnátka,“ vysvětluje. Svou první kampaň pak nafotila pro Marc Jacobs Beauty, když jí bylo 15.

V září 2021 se objevila na přehlídkovém mole pro Fendi x Versace na milánském týdnu módy se svou matkou. Když kráčela po rampě v kombinéze, lidé si nemohli nevšimnout inzulínové pumpy připevněné k levému stehni. Šlo o pumpu Omnipod, kterou potřebují lidé s diabetem 1. typu pro dodávání inzulínu. Cukrovka je dalším tématem, o kterém se Lila pro Vogue rozpovídala. Prozradila, že jí v kabelce nesmí chybět tablety cukru a zařízení na kontrolu hladiny cukru v krvi. Za své průlomové rozhodnutí nosit inzulínovou pumpu na přehlídkových molech si mladá modelka vysloužila chválu.

Zdroje: Instagram British Vogue, Instagram Lily Moss, Indian Express, Daily Mail