profimedia-0555838094.jpg

Foto: Profimedia

Christina Applegate se narodila 25. listopadu 1971. Tato americká herečka se proslavila především rolí Kelly Bundové v sitkomu Ženatý se závazky. V televizi se ale objevila už jako miminko. Zahrála si totiž ve známé soap opeře Tak jde čas.

Znovu se ale k herectví vrátila až v sedmnácti. Začala chodit na kurzy herectví a přišlo i několik malých rolí. Hvězda se z ní ale stala až ve chvíli, kdy dostala roli dcery slavného Ala Bundy. Sláva přišla téměř ze dne na den. V roli přihlouplé blondýnky se objevovala celých jedenáct let.

re.jpg

Foto: Profimedia

Další seriály, ve kterých se objevila, jsou například Jesse, Samantha Who?, Smrt nás spojí nebo Přátelé. V tomto legendárním seriálu si zahrála postavu Amy Green, sestru Rachel. S její představitelkou Jennifer Aniston jsou velice blízké přítelkyně. Za roli Amy dostala Christina dokonce cenu Emmy.

Christina Applegate je vegetariánkou a velkou bojovnicí za práva zvířat. Aktivně se také podílí na kampaních týkajících se prevence rakoviny prsu. Tuto nemoc i sama prodělala. V roce 2008 musela podstoupit odstranění obou prsů. Kvůli dalšímu riziku rakoviny si nechala později odebrat i vaječníky a vejcovody. V srpnu se také veřejnosti na Twitteru svěřila s tím, že jí byla diagnostikována roztroušená skleróza.  

profimedia-0493697429.jpg

Foto: Profimedia
 

Zdroje: ČSFD, Wikipedia, Twitter Christiny Applegate, Insider, Blesk