K dnešnímu tématu přispěla také čtenářka Janny199. Nepíše ale o sobě, protože jí k srdci detektivní žánr nepřirostl. Zato její dcera s kvůli kriminálním seriálům takřka ani nenají...

Detektivní seriály jsou dobrou krmí pro dceru čtenářky Janny199. Dobře, tohle prohlášení je dost nadnesené, ale Janny199 píše, že kvůli detektivkám se její dcera druhdy ani pořádně nenají.


Dobré poledne všem na Ž-I...
... k dnešnímu detektivnímu tématu já sama za sebe ani nemám co napsat a můj příspěvek vlastně není přímo o čtení či sledování detektivek (to by ho musela napsat přímo má dcera a ta studuje v Praze). Ale snad nebude vadit, když malinko přiblížím, jaké FBI máme doma. Vystudovala střední policejní školu a nyní studuje na Vyšší odborné škole - Prevence kriminality a kriminologie. Takže k tomu vlastně nemá daleko.
Detektivky? Ano, jak knihy, tak seriály v televizi. Ze seriálů zmíním jen Kriminálku Miami nebo Vraždy v Midsomeru, další názvy seriálů bych tak akorát zmastila, protože je nesleduju a tudíž je ani neznám. Na čem ještě ulítává, je Kobra 11 :-) (tam se taky pořád něco řeší). Kolikrát je nějaká detektivka tak zajímavá, že se u ní doslova zasekne a se lžící u pusy vydrží sledovat nějaký mord nebo hodně napínavou scénu, pak polkne sousto a už přemýšlí, kdo by to mohl být a proč to udělal. Mně samotné nad tím zůstává rozum stát, jak někoho tohle může tak bavit. Co se týká knih, její knihovnu zaplňují hlavně kriminálky a detektivky. Nějaké romány nebo Červenou knihovnu tam prý nikdy nenajdeme. Agatha Christie,TOPP Krimi-skutečné kriminální příběhy a také časopis Krimi Revue, který si kupuje pravidleně každý měsíc a přečte ho do posledního písmenka- to je jen pár ukázek jejího čtení před spaním. Dokonce jí nedávno nabídla kamarádka štos stařičkých detektivek po nějaké paní, která se stěhovala a měla je na půdě. Staré, zaprášené, úplně žluté listy, byly už docela cítit stařinou, ale přesto si je vzala. Pečlivě si je pootírala a dala do pořádku. Je na nich cena za výtisk 3,- Kčs.Ty už skutečně něco pamatují, ale udělaly jí obrovskou radost, prý se to čte líp než tyhle novodobé. Někdo by nad takovými knížkami, které mají pomalu okousané listy od myší, ohrnul nos. Ale ona se jimi pyšní a má je v knihovně.

pouta

Už dlouho si říkám po kom tohle dítě je, že se nám nějak vymyká nebo co. Kdyby to byl kluk, budiž...ale holka?? Jsem ráda, že škola, kterou studuje a kterou si sama vybrala, ji baví a že se o všechno, co souvisí nějak s kriminalistikou, tak zajímá. Ona prostě policií a zločinem doslova žije. Když se ve škole učili snímat otisky, obsáhle nám to doma všem s nadšením popisovala. Dodnes má své otisky schované včetně všech popisků, nějakých fólií a všeho, co k tomu patří. Prý to nikdy nevyhodí.
Posílám pár fotek z jejího pokoje. Takhle „nazdobený“ ho má po celou dobu, co začala studovat policejní školu. Na polici má místo šmínků a bižuterie samé patrony, pouta, pistole, skříň je ověšená policejní páskou,nechybí zapalovače, zrcátka či hrníčky s policejními logy. Má policejní logo nalepené i na tašce, v dokladech. Spává v policejním tričku, neustále v něm pobíhá po domě....

krimi

Jakmile někde píší o nějakém zločinu nebo vidí něco ve zprávách, hned pátrá na netu, hledá nějaké bližší informace, zajímá se o to, co zjistili, jak k tomu přišli, proč vyloučili tu či onu věc...
Kdybych se uměla modlit( jakože neumím :-D), modlila bych se za to, aby z ní jednou byla dobrá kriminalistka. Vím, že by s takovou prací byla spokojena, protože ji to baví. Jo, máme doma Columba v sukních....
Kdyby někoho zajímalo, jak mezi těmi patronami utírá prach, tak opravdu nevím. Už dřív jsem jí říkala, že to bude lahoda takové serepetičky uklízet, ale prý to nemám řešit, tak to neřeším. Staletý prach tam zatím není, tak má asi nějaký fígl, jak to rychle a bez řečí uklidit :-)

Přeji všem hezký den,
Janny199

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 29. února 2012: Detektivky

  • Máte ráda detektivky?
  • Raději je čtete, nebo se na ně díváte na obrazovce či plátně?
  • Jaký typ detektivek máte nejraději?
  • Byla byste dobrý detektiv? Tedy umíte dopředu odhalit pachatele?

V detektivním tématu dne můžete získat hned několik cen. Stačí napsat příspěvek, zaslat ho na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a dodržet podmínku,.že příspěvek musí být alespoň tak dlouhý jako tento odstavec a nesmí přijít později než v 15.30 hodin 29. 2. 2012 a zařadíte se do slosování o následující krásné knižní ceny: ve hře jsou 2 detektivní balíčky s knížkami od Agathy Christie (Potíže v zálivu Pollensa) a Dicka Francise (Hrozba).

Reklama