„Milanova máma je taková ta typická tchyně z vtipů. Do všeho strká nos, vše by si představovala jinak, soudí, hodnotí a je těžké s ní vyjít. Přesto jsem se v rámci zachování alespoň nějakých rodinných vztahů vždycky snažila. To, co ale předvádí poslední dobou, už se nedá vydržet,“ svěřuje se Lenka.

lo1.jpg
Foto: Shutterstock

Před časem Lenka dostala skvělou, ale časově náročnou pracovní příležitost, kterou se po dohodě s manželem rozhodla přijmout. Tchyně se manželům nabídla, že bude po školce vyzvedávat a následně hlídat pětiletou Klárku, dokud se oni nevrátí z práce. Nezbývalo jim než souhlasit, protože jiné řešení je nenapadlo a Klárka je se svou babičkou ráda.

„Velice brzy jsem toho zalitovala. Manželovi je to jedno a tvrdí, že přeháním, ale já vidím, jak si Alena (Lenčina tchyně, pozn. redakce) převychovává naši dceru k obrazu svému. Chytá její manýry, papouškuje její věty a chce s ní trávit víc času než s vlastními rodiči. Co jí totiž zakážeme, tchyně jí tajně dovolí. Jenže někdy se jim tajemství nepodaří ututlat a já přijdu na to, že měla Klára před večeří zmrzlinu, a proto se v hlavním jídle jen rýpe a pořádně nejí,“ tvrdí Lenka.  

Občasné vybočení z režimu by Lenka ještě dokázala pochopit. Ostatně babičky jsou i od toho, aby vnoučata rozmazlovaly, ale co nedokáže vystát, je skutečnost, že se tchyně před Klárou opírá do toho, jak Lenka vede domácnost a před vnučkou ji pomlouvá.

Lenka potom od své dcery slyší věty jako: Mami, proč tady máš takový bordel, měla by ses nad sebou zamyslet nebo Babička mi vyprávěla, že táta se před tebou pusinkoval s hezkou tanečnicí a prý měli mít svatbu.

lo2.jpg
Foto: Shutterstock

„Dokonce od ní odkoukala i povýšený a nadutý výraz a umí stejně krčit nos, což dělá tchyně pokaždé, když přijde na návštěvu, protože se jí u nás většinou něco nezdá. Ať už je to vůně večeře, nebo druh mýdla, kterým si myjeme ruce. Štve mě to, ale nevidím řešení, jak z toho ven. Teď už z toho hlídání nejde vycouvat, tchyně by se nadosmrti urazila, kdybychom Klárce sehnali chůvu a Klárka má navíc problém s poznáváním cizích lidí. Vždycky dělá scény. Snažila jsem se přesvědčit manžela, aby se svou matkou promluvil, ale akorát si z toho dělá legraci. Prý když umí dcera tak dobře napodobovat, tak by se v budoucnu mohla živit jako herečka a vydělávat velké peníze,“ uzavírá Lenka.

Čtěte také:

Reklama