Doby, kdy rodiče mluvili do výběru budoucích partnerů svých potomků, nebo o nich dokonce rozhodovali, už patří dávno minulosti. Rodiče, o nichž bude dnes řeč, si myslí, že to mělo něco do sebe. Asi vás to zvedne ze židle, ale vžijte se do jejich situace.

Jejich dcera Hanka si vybrala evidentně špatně. Jako by vzala za vděk tím, co na ni ve vsi zbylo. Z té bídy zvolila to nejmenší zlo, i když její partner a budoucí otec dítěte, které čeká, je pěkný lenoch a „netáhlo“, jak se lidově říká.

lenoch

Zvláště otec nese hodně těžko, že partner jeho dcery je neuvěřitelný lenoch.

Nemá práci ani ji nijak intenzivně nehledá, věčně sedí u počítače, a když má něco opravit, trvá mu to věčnost. O to víc se musí těhotná Hana otáčet. Kromě zaměstnání vzala ještě práci navíc, aby vylepšila společný rozpočet.

Bydlí spolu ve venkovské chalupě, kde se topí kamny, a často je ji vidět, jak s kulatícím se bříškem seká dříví, nebo pracuje na zahradě. A její partner vyspává nebo čučí na televizi.

Občas dojde i na hádky a slzy, přesto s ním zůstává a těší se na společného potomka. „Není trochu divná?“ šeptají si lidé v okolí a nechápou, proč taková fajn holka skončila s tímhle týpkem.

Hančini rodiče jsou z toho zoufalí a nemůžou potenciálního zetě vystát. Jenomže mluvit dceři do života už dávno vzdali. Je dospělá a vždycky měla svou hlavu. Je jí už přes třicet a chce dítě. A tenhle chlápek je možná lepší než nic. No co, vždycky si uměla nějak poradit, práce se nebojí a na to, že partner není zrovna k dílu, už si asi zvykla.

A tak se rodiče snaží dceři spíš pomáhat než jí znepříjemňovat život výčitkami. Čas běží, a oni touží po vnoučátku. Přestože mají tři děti, už to vypadalo, že se ho nedočkají. Starší dceři táhne na čtyřicítku a dítě je v nedohlednu, nejmladší syn studuje a nemá ani přítelkyni.

A tak bude prostřední dcera možná jediná, která se postará o pokračování rodu. A to, že má doma pana lenocha, musí holt skousnout. I když by ji raději viděli vedle někoho jiného.

A kdyby to přece jenom nevyšlo, jejich dům bude pro dceru a vnoučka vždycky otevřený.

Čtěte také:

Reklama