Víte které preventivní vyšetření je spolehlivé a zda vám na něj zdravotní pojišťovna přispívá? Čtěte v našem článku.

zpmv

Prevence je základ

Spousta žen pravidelnou prevenci stále podceňuje. Výjimkou nejsou ani mladé dívky ve věku 18 – 25 let, u kterých je důvod absence prohlídek například stud, nedostatek času, či přehnaná důvěra v pevné zdraví. Nebuďte jedna z nich a běžte příkladem svému okolí. Včasné odhalení předrakovinového stavu může být klíčové pro úspěšnou léčbu nebo minimalizaci rizika onemocnění. A stačí k tomu málo - pravidelná návštěva gynekologa!

Získejte příspěvek od zdravotní pojišťovny

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP 211) nabízí příspěvek na preventivní onkologické vyšetření děložního čípku test Liquid Based Cytology (LBC) příspěvek ve výši až 500 Kč. Metoda vyšetření karcinomu děložního čípku LBC je přesnější než tradiční stěr (Pap test) a nedochází u ní k podhodnocení nálezu, jako v 10 – 30 % případů u Pap testu.

Na změnu zbývá pouze měsíc

Pokud zvažujete změnu zdravotní pojišťovny, teď je ten správný čas. Přihlásit se můžete aktuálně pouze do 31. 3. 2017. Pojištěncem nové zdravotní pojišťovny budete od 1. 7. 2017. ZP 211 nabízí jednoduchou formu přihlášení online, kterou zvládnete odkudkoliv.

zpmv

Náklady na léčbu rakoviny rostou

Více než dvě miliardy korun vydala v roce 2015 ZP MV ČR za léčbu klientů trpících některým druhem rakoviny. Náklady na léčbu této zákeřné nemoci meziročně stoupají přibližně o 10 %. I proto se ZP 211 rozhodla v rámci Preventivních programů nabídnout svým pojištěncům příspěvek v hodnotě až 500 Kč na preventivní onkologická vyšetření např. karcinomu prsu, tlustého střeva, plic, a dále na vyšetření kožních nádorů, nádorů prostaty a dalšího.

Podívejte se i na další benefity, které ZP 211 nabízí na www.zpmvcr.cz nebo na jejich Facebooku.

Reklama