O Davidově vztahu ke psům a zážitkům s nimi nám sdělil několik zajímavostí. Jak si pořídili prvního psa? Na jejich chatu chodil na návštěvy opuštěný voříšek, když tam chodil každý den, řekl Adamovi a Davidovi jejich táta Jan Kraus ať si vyberou, buď on anebo pes. Tak se kluci rozeběhli k pejskovi a tátovi nezbylo než psa přijmout. Po tomto voříškovi měl David ještě ratlici a pak populárního a společenského bostonského teriéra Huga, kterému je dnes už 14 let. K němu si nyní pořídil úplně nově vyšlechtěnou rasu kontinentálního buldoga a to slečnu Evelínu. „Kamarádka mi nejprve ukázala fotku, pak mi řekla, že je údajně nějaká divná, maminka mě pošťouchla, že takového psa již nikdy nezískám a bylo rozhodnuto,“ říká s úsměvem a s Evelínou v objetí David.
 
Evelína je moc hodná a není konfliktní, ale zatím se toho od Huga a ani od Davida moc nenaučila. David s maminkou, herečkou Janou Krausovou, mají dohromady čtyři psy, a když jsou spolu, uhlídat je, je očistec. Každý se chová jinak, každý baští něco jiného, jeden potřebuje velkou procházku, druhý nikam nechce. „Zkusil jsem jít tři psy venčit najednou, ale to už je pro mne nadlidský výkon, to bych se i těch bobků usbíral a kam s nimi, když máte plné ruce vodítek,“ dodává David.


 
Na Psí den s Prahou 13 přijde s oběma pejsky. Evelína je kamarádská, ale Huga raději vezme na obojek, je trochu ostřejší na ostatní psy. I když mu už je požehnaně, přece ho nebude diskriminovat a nezavře ho doma. Na to jsou psi hodně citliví a David mu i tak trochu nadržuje. „S Hugem jsem si užil i spoustu zábavy. On miluje pozornost a tak nemá problém se producírovat na pódiu nebo před fotografy. V pořadu s mým tátou chtěl vběhnout na pódium v momentě, kdy s hosty byli živí supi. Zabránily mu v tom však skleněné dveře, které přehlídnul, a rozplácnul se o ně. Na tyto dveře vidí všichni diváci, kromě táty, a Huga odměnili obrovským potleskem, jen táta si myslel, že burácející potlesk patří jemu,“ pokračuje David Kraus ve vyprávění o svém domácím mazlíčkovi.


 
David také popsal, jaký má vztah k útulkům. Raději tam nechodí, vždy by odcházel zdeptaný nebo se čtyřmi psy, kdyby v současné době žádné neměl. Je mu však jasné, že psi potřebují podporu a sám je v tom aktivní. Také odsuzuje množírny a nechápe, proč neexistuje zákon, který by obchodování se zvířaty takovýmto způsobem zakázal. Je neetické, aby zvířata sloužila k obohacování.

Na Psí den byl David zván už několikrát, ale pokaždé byl pracovně vytížen. Letos se stane patronem azylu Voříškov, který přiveze ukázat a nabídnout své svěřence k adopci. Právě díky známým tvářím se povede dostat pejsky do podvědomí dalších lidí, a tak se zvyšuje jejich šance najít nový domov.
 
Do Centrálního parku Lužiny přijdou 7. září na Psí den i další VIP osobnosti. Návštěvníky čeká velice bohatá charitativní tombola na podporu útulků. Veškeré informace najdete na webu www.psiden.cz a skvělou zprávou na závěr je, že vstupné i startovné je zcela zdarma. 

Foto: Archiv Psí den s Prahou 13

Reklama