Miminko vážící úctyhodných 5,58 kilogramu přišlo na svět o víkendu v brněnské Nemocnici Milosrdných bratří se. Váha novorozenců se přitom obvykle pohybuje kolem tří kilogramů. Dětí s porodní váhou přes pět kilogramů jsou podle porodníků opravdovou raritou.

Malý David, který měří 59 centimetrů, přišel na svět císařským řezem 17. listopadu ve 40. týdnu těhotenství. On i jeho matka jsou zdrávi. Chlapeček je jedním z 1610 miminek, která se už letos v Nemocnici Milosrdných bratří narodila.

Podle tamních lékařů se v jejich porodnici rodí stále více dětí. Loni zaznamenala nemocnice nejvyšší počet porodů za uplynulých 25 let. Letos je porodnost ve srovnání s loňskem ještě o 15 % vyšší. Podobný trend zaznamenaly i další dvě porodnice v Brně, které se nacházejí ve Fakultní nemocnici v Bohunicích a na Obilním trhu.

Proč si myslíte, že se opět začíná s porodností blýskat na lepší časy? Je to tím, že stoupá životní úroveň a rodiny si více dětí mohou dovolit? Kolik je podle vás ideální počet dětí v rodině? Co si myslíte, že ovlivnilo Davidovu velkou hmotnost?