David CarradineAmerický herec David Carradine, známý mimo jiné jako záporný protějšek Umy Thurmanové z filmu Quentina Tarantina Kill Bill, byl nalezen mrtvý v thajské metropoli Bangkoku. Carradine byl z vážené hollywoodské herecké rodiny a vedle Chucka Norrise a Richarda Nortona patřil k legendárním představitelům karate filmů.

Smrt dvaasedmdesátiletého herce potvrdila americká ambasáda.Uvedla, že herec zemřel buď ve středu večer, nebo ve čtvrtek časně ráno.

Jeho manažer Chuck Binder byl smrtí herce překvapen. „Byl plný života, stále chtěl pracovat,“ řekl.

Objevily se i spekulace, že Carradine spáchal sebevraždu. Internetová stránka listu The Nation citovala nejmenované policejní zdroje, podle nichž ho ve čtvrtek objevila oběšeného s provazem na krku ve skříni v jeho luxusním hotelovém pokoji uklizečka. Podle policie však údajně nic nenasvědčovalo tomu, že by se stal obětí útoku.

David Carradine se narodil 8. prosince 1936. Pochází z herecké rodiny. Jeho otcem je charakterní herec John Carradine, herectví se věnují také jeho nevlastní bratři Keith a Robert. Se svými bratry se před kamerou setkal ve westernu Psanci (1980). David vyrůstal u své matky. Už od dětství měl umělecké záliby – učil se hrát na klavír, tancoval a zpíval.

David Carradine a Uma ThurmanováCarradine si zahrál ve více než stovce celovečerních filmů pod vedením takových režisérů jako Martin Scorsese, Ingmar Bergman či Hal Ashby. Patří ale především k legendám akčních karate filmů.

Proslavila ho role shaolinského mnicha Kwai Changa Cainea v seriálu Kung-Fu z roku 1972 a v jeho dvou pokračováních. Do paměti filmových fanoušků se také zapsal zápornými postavami – například jako hlavoun zabijáckého gangu ve dvoudílném snímku Quentina Tarantina Kill Bill.

Carrdineův zájem o orientální byliny, cvičení a filozofii se přenesl i do jeho soukromého života. Napsal své paměti nazvané Spirit of Shaolin a natočil instruktážní videa o tai-či a dalších bojových uměních.

Americký herec David Carradine, který vešel do povědomí jako Bill z filmu Kill Bill, byl nalezen mrtvý v hotelovém pokoji v thajském Bangkoku. Dvaasedmdesátiletý herec zřejmě spáchal sebevraždu oběšením.

Carradine byl pětkrát ženatý, poslední ženou byla Annie Beirmanová. Měl čtyři děti.

Reklama