Teď tu pro vás mám jeden téměř neuvěřitelný příběh, naštěstí s dobrým koncem! Čtenářka louskacek2 se s námi podělila o příběh rodinného psa, který souvisí s pletací jehlicí. Přečtěte si ho, je to opravdu zajímavé. A pozor na jehlice!

Milá redakce, ženy-in,

minulý týden o víkendu mi večer kolem 22. hodiny zvoní telefon. Pokaždé když takhle někdo volá, leknu se, že se něco stalo. Což se mi potvrdilo. Naši mají dnes už cca 11 letého labradora rodinného miláčka a skončil na veterině.

Proč, no to se podržte. Na spaní v zimním období jsem zvyklá míti teplé ponožky. Ty od nedávna u nás v rodině plete mamka z vlny. Nutno říci, že byly i letos vánočním dárkem na mé přání. Takže mamka někdy začátkem prosince vyráběla. Asi všichni víte jak vypadají jehlice na pletení ponožek a jak jsou dlouhé...

Nu co se nestalo... našich labrador je vyloženě gaučový typ, má své vlastní křeslo. Né že by mu ho někdo kupoval, ale prostě si ho osvojil. To by ještě nebylo tak hrozné, kdyby se milý labrador v době, kdy ostatní spí tajně nepřesouval na gauč. Nu a na to málem doplatil. Na gauči totiž mamka pletla ty ponožky a zřejmě jí zapadla jedna jehlice. To bylo začátkem prosince, jehlici nepostrádala.

Poslední týden měl pes trošku problém dostat se do auta, kam vždycky skočí sám do kufru a jedou směr chata. To bylo jediné, čeho si naši všimli, nic jiného na něm nebylo. I já byla několikrát na návštěvě nic neobvyklého jsem neviděla. Ano, nešťastnou náhodou si zřejmě při jednom z nočních tajných výletů směr gauč musel zmiňovanou jehlici vrazit do sebe. Naštěstí si ji vrazil u zadní nohy, první na co mířil byl rentgen, kde se naštěstí potvrdilo, že orgány zasaženy nejsou, nicméně nikdo nevěděl, jak střeva... a tak podstoupil operaci, kde se zjistilo, že při té smůle při něm stál psí svatý a celou jehlici si píchnul pouze do svaloviny. Zmiňovaná jehlice už v něm, ale samozřejmě za celou dobu začala korodovat, a tak byla obava z otravy krve.

Druhý den si ho naši vyzvedli, byl čilý, svěží jak když nic nepodstoupil. Naštěstí se ze všeho oklepal a od prvního dne je naprosto v pohodě. Mamka dostala od doktora jehlici a přísahala, že už na pletení ani nešáhne. Všimli si toho tak, že mu ta jehlice začala vylézat... zpětně si prohlíželi fotky a dohedali jednu, kdy už cca 12. prosince, když vědí kde hledat ji měl chudák v sobě.

A tak varování pro všechny pletařky a majitelky domácích miláčků: není nad to si jehlice přepočítávat a v případě že jedna chybí ji dohledat, pač nikdy nevíte, kde skončila...

louskacek2

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou


Milá louskacek2,

nemyslela jsem si, že by se tohle mohlo někdy stát. Některé příběhy ze života jsou opravdu neuvěřitelné... Jsem ráda, že je pejsek v pořádku.

Hezký den,

Lucka

Reklama