Zlato, stříbro a drahé kovy se stále drží na výsluní. Zvláště v létě se skvěle prosazuje zlatá.

zlatá

Ale pozor, metalické materiály jsou sice velmi efektní, o to opatrněji bychom s nimi měli zacházet. Rčení všeho moc škodí tu platí dvojnásob, proto važme na lékárnických vahách, kolik toho na sebe navěsíme. Snadno se nám může stát, že spadneme do kýče.

stříbro

Nikdy nekombinujte zlato se stříbrem! Působí to lacině. Rozhodněte se pro jedno, nebo druhé.

Takže - zlato, nebo stříbro?

Většina z nás už v tom má jasno. Někdo se řídí starou dobrou barevnou typologií - k chladnému odstínu pleti jde víc stříbro, k teplému naopak zlato, jiný vybírá instinktivně a kupodivu se většinou trefí.

stříbro

Mohu-li mluvit za sebe, jsem jednoznačně pro stříbro. Ale musím se přiznat, že občas po zlaté pošilhávám. Vedle některých barev totiž vyniká mnohem lépe. Třeba moje oblíbená námořnická modrá je sice chladná barva, ale mnohem víc jí to sluší se zlatou.

zlato

Kombinací zlatých nebo stříbrných lesků můžete barvám dokonce změnit vlastnosti, nechci říct přímo charakter. Věřte, mám to vyzkoušené. Třeba černá se zlatou působí moc dramaticky a těžkopádně, kdežto se stříbrnou velice noblesně. Naopak smutnou a nudnou šeď okamžitě povýšíte na luxus, když ji doplníte zlatou.

Je to docela zajímavá hra.

Čemu dáváte přednost vy? Zlatu, nebo stříbru? Vzala byste si na sebe něco zlatého? Líbí se vám některé modely na obrázcích?